Eesti piima- ja kalatööstustes käisid kontrollkäigul Venemaa veterinaar- ja toiduohutuse ametnikud ning nüüd on kahe ettevõtte eksport Venemaale ajutiselt peatatud.
Eesti veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel rääkis
ERRi raadiouudistele, et esmaspäevast peatatakse ajutiselt eksport tolliliitu kahest kalaettevõttest, kellest üks põhiliselt käitles kolmandatest või teistest liikmesriikidest pärit punast kala ja teine krevette.
"Vene inspektorite tähelepanekute põhjal oli raskusi toorme ja lõpptoote jälgitavusega ja nende arvamus oli selline, et mõnel puhul võidi Venemaale eksportida toodet, mille aluseks olev toore võeti sellistest ettevõtetest, kes ei olnud Venemaa poolt tunnustatud ettevõtete nimekirjas või kellele olid ajutised piirangud," selgitas Pärtel.
Need kaks ettevõtet, mille toodangu eksport Venemaale on esmaspäevast ajutiselt peatatud, on osaühing Saare Fishexport ja aktsiaselts Geirom.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saare Fishexpordi juht Ivar Kiil kinnitas, et ta on teadlik Venemaa otsusest, kuid seda lähemalt kommenteerida ei soovinud.
Tule kuula Äripäeva konverentsi "Põllumajanduse Äriplaan 2014" ja saa teada, mis toimub kogu sektoris, ka vesiviljeluses. Vaata konverentsikava SIIT.
Seotud lood
Impordikeeld Leedu piimatoodetele ja piiril karmistunud kontroll vähendas septembris järsult Leedu eksporti Venemaale.
Venemaa veterinaarameti Rosselhoznadzori kinnitusel hakkavad impordipiirangud mitmele Eesti piima- ja kalatoodete ettevõttele kehtima 9. jaanuarist.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.