Venemaa peatas kahe Eesti ettevõtte ekspordi

Eesti piima- ja kalatööstustes käisid kontrollkäigul Venemaa veterinaar- ja toiduohutuse ametnikud ning nüüd on kahe ettevõtte eksport Venemaale ajutiselt peatatud.

Eesti veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel rääkis ERRi raadiouudistele, et esmaspäevast peatatakse ajutiselt eksport tolliliitu kahest kalaettevõttest, kellest üks põhiliselt käitles kolmandatest või teistest liikmesriikidest pärit punast kala ja teine krevette.

"Vene inspektorite tähelepanekute põhjal oli raskusi toorme ja lõpptoote jälgitavusega ja nende arvamus oli selline, et mõnel puhul võidi Venemaale eksportida toodet, mille aluseks olev toore võeti sellistest ettevõtetest, kes ei olnud Venemaa poolt tunnustatud ettevõtete nimekirjas või kellele olid ajutised piirangud," selgitas Pärtel.

Need kaks ettevõtet, mille toodangu eksport Venemaale on esmaspäevast ajutiselt peatatud, on osaühing Saare Fishexport ja aktsiaselts Geirom.

Saare Fishexpordi juht Ivar Kiil kinnitas, et ta on teadlik Venemaa otsusest, kuid seda lähemalt kommenteerida ei soovinud.

 

Tule kuula Äripäeva konverentsi "Põllumajanduse Äriplaan 2014" ja saa teada, mis toimub kogu sektoris, ka vesiviljeluses. Vaata konverentsikava SIIT.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised