Seeder: peretalud on elujõulised vaid ühistegevuse toel

Tänastes konkurentsitingimustes suudavad Eesti peretalud olla edukad vaid ühistegevuse toel, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna Tallinnas toimunud Eestimaa Talupidajate Keskliidu kongressil „Taludeta pole maaelu“.

„Eesti peretalude põhiline arengupidur on nende väiksus, mis tähendab väikseid tootmiskoguseid ja sellega nõrgemat positsiooni turul,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Nii on tänapäeva globaalses konkurentsis raske püsida.“

Seeder ütles, et Eesti peretalude tulevik on kindel juhul, kui hakatakse praegusest enam omavahel koostööd tegema. „Kindlasti tuleb talupidamistel teha koostööd turustamisel, aga kaugemale vaadates samuti oma toodangu töötlemisel. Ka 1930. aastate Eesti põllumajanduse kuldaja aluseks oli väga hästi väljaarenenud ühistegevus, mis pani alguse tugevale ekspordile ,“ ütles ta.

Minister märkis, et ka koostatav uus maaelu arengukava aastateks 2014-2020 panustab tugevalt ühistegevuse soodustamisele põllumajandussektoris. „Arengukavaga püüame anda Eesti maaelule ja põllumajandusele tervikuna järgmiseks seitsmeks aastaks võimalikult tugeva hoo. Seepärast oleme otsinud tasakaalu erinevate tootmisharude ja erinevate suurusega ettevõtete toetamise vahel,“ lisas Seeder.

Ettekande slaidid leiab SIIT.

.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised