Hiina avalikustas pikka aega riikliku saladusena varjus olnud informatsiooni põllumaa reostuse ulatuse kohta.
Ligi viiendik haritavast maast on reostunud, mis on kolm aastakümmet kestnud kiire majanduskasvu ja tööstusarengu pärand, kirjutab Wall Street Journal värsket raportit tsiteerides.
Hiina õhukvaliteedi probleemid on laialt tuntud, kuid pinnastik on see, kuhu saasteained lõpuks kogunevad, ütles Greenpeace'i aktivist Wu Yixiu. Sealt lähevad need toiduainetesse ja mõjutavad kõiki.
Seitse aastat väldanud uuringu tulemused näitasid, et 16% riigi pinnastikust ja 19% haritavast maast on ühel või teisel moel reostunud. Enamasti raskemetallidega. Eriti rängalt on saastunud Jangtse jõe delta, Pärlijõe delta ning vanad tööstuspiirkonnad riigi kirdeosas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Suur reostus sunnib Hiinat suurendama toiduainete importi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiljutine benseenimürgistus üle kahe miljoni elanikuga Lanzhou linnas on hirmutav näide, et saastatud vesi kujutab Hiinas salakavalamat ohtu kui räpane õhk, vahendas Bloomberg.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.