Talleggi töötajad nõuavad piketiga kollektiivlepingut

Töötajad taotlevad kollektiivlepinguga 100eurost palgatõusu, ületundide arvestamist ühe kuu põhiselt ja töö paremat korraldamist.

Töötajad taotlevad kollektiivlepinguga 100eurost palgatõusu, ületundide arvestamist ühe kuu põhiselt ja töö paremat korraldamist. Nende sõnul on palgad püsinud pikalt endisel tasemel ning masueelne olukord on tänaseni taastamata.

Ametiühingu esindaja Risto Raudkivi sõnul pöördusid nad tööandja poole läbirääkimiste alustamiseks juba tänavu 5. veebruaril. Paraku saatis juhtkond läbirääkimistele palgatud advokaadi, kel puudusid nii kompetents kui volitused sisulisi kokkuleppeid sõlmida. „Venitamine,“ võttis Raudkivi tööandja käitumise kokku.

Raudkivi on veendunud, et töötajad oma taotlustest ei loobu, jäävad avatuks igasugusteks läbirääkimisteks, kuid jätkavad tööandja survestamist. Nii on töötajad pöördunud kirjaga juba ühe suurema Talleggi tooteid müüva kaubandusketi iga kaupluse poole ja kavandavad ka jaekliendi teavitamist ettevõttes toimuvast.

116 ametiühinguga ühinenud töötajat kinnitavad, et on Talleggi suurimad fännid ega taha firmale halba. Küll aga tuleb pobleemid lahendada korrektsete läbirääkimiste teel.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised