Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 8. mai 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Läbirääkimised Talleggis on aina sõbralikumad

ASi Tallegg juht Teet Soorm kommenteeris, et läbirääkimistel töötajatega valitseb meeldivalt töine ja asjalik olustik ning nentis, et ametiühingu korraldatud piketilaadsed sündmused ei tekita usaldusväärsust.

„Ametiühingu poolt korraldatud pikett ei takista läbirääkimisi, kuid sellised piketid ei tekita usaldusväärsust, ei ole heas usus käitumine ja väited, mida meedias kajastati, ei baseeru faktidele, vaid on oletuslikud,“ kommenteeris Soorm.

Soorm rõhutas, et tööandja jääb oma seisukoha juurde ja on seda korduvalt edastanud nii peausaldusisikule kui ka Eesti Tööstustöötajate Ametiühingute Föderatsioonile. Ta ütles, et põhjalike ja edukate kollektiivläbirääkimiste toimumiseks peavad mõlemad osapooled käituma teineteise suhtes hea usu põhimõttest lähtuvalt ning igasugune kokkulepe saavutatakse põhjalike arutelude, läbirääkimiste ja vastastikuse järeleandmiste teel, mitte ähvarduste ja vaenu õhutamise läbi.

Emaettevõte HKScan on Soormi sõnul toimuvate läbirääkimistega kursis, ent ei osale nendel.

Äripäev vestles kuue Talleggi töötajaga Tabasalu tootmistehase fuajees ning ükski neist ei teadnud ei ametiühingust ega kollektiivlepingust midagi. Eesti tööstusametiühingute ühenduse  juhtorganisaator Risto Raudkivi nentis, et töötajate informeerimine on keeruline ülesanne, ent soovitas töötajatega rääkida mujal kui firma ruumides.

Loe täismahus artiklit ja vaata videot SIIT .

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751