• 09.05.14, 15:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Toetusõigusi saab üle anda ja pärida

Tänavu ei saa taotleda toetusõiguste alusel arvestatavaid toetusi,  kuna nende maksmiseks ei ole riigieelarvest raha eraldatud. Sellised toetused on põllumajanduskultuuri ja heinaseemne täiendav otsetoetus, samuti piima, veise, ute täiendav otsetoetus.
Küll aga lubatakse põllumajandusministri määruse alusel toetusõigusi üle anda  juhuks, kui järgmistel aastatel tekib taas võimalus nende meetmete rakendamiseks.
Enne toetusõiguste üleandmist soovitame oma otsuse hästi läbi mõelda, sest  toetusõiguste täieliku üleandmise korral kaotab üleandja võimaluse tulevikus toetusõiguste alusel määratavaid toetusi taotleda. Toetusõigused ei liigu koos loomade ega maa müügi või rentimisega teisele isikule, vaid need on seotud isikuga, kellele toetusõigused on määratud või kes on juba jõudnud need teiselt isikult üle võtta.
Toetusõiguste üleandmiseks on vaja esitada toetusõiguste üleandmise vorm PT52. Toetusõigusi saab üle võtta kas võõrandamise või pärimise teel. Võõrandamisega saadud ühikuid rohkem kordi edasi anda ei saa.
Täpne ülevaade toetusõigustest isikute lõikes on olemas PRIA kodulehel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.24, 17:50
Ekspert: kõrreliste umbrohtudega tuleb tegeleda juba sügisel, muidu läheb olukord käest
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele