Toetusõigusi saab üle anda ja pärida

Tänavu ei saa taotleda toetusõiguste alusel arvestatavaid toetusi,  kuna nende maksmiseks ei ole riigieelarvest raha eraldatud. Sellised toetused on põllumajanduskultuuri ja heinaseemne täiendav otsetoetus, samuti piima, veise, ute täiendav otsetoetus.

Küll aga lubatakse põllumajandusministri määruse alusel toetusõigusi üle anda  juhuks, kui järgmistel aastatel tekib taas võimalus nende meetmete rakendamiseks.

Enne toetusõiguste üleandmist soovitame oma otsuse hästi läbi mõelda, sest  toetusõiguste täieliku üleandmise korral kaotab üleandja võimaluse tulevikus toetusõiguste alusel määratavaid toetusi taotleda. Toetusõigused ei liigu koos loomade ega maa müügi või rentimisega teisele isikule, vaid need on seotud isikuga, kellele toetusõigused on määratud või kes on juba jõudnud need teiselt isikult üle võtta.

Toetusõiguste üleandmiseks on vaja esitada toetusõiguste üleandmise vorm PT52. Toetusõigusi saab üle võtta kas võõrandamise või pärimise teel. Võõrandamisega saadud ühikuid rohkem kordi edasi anda ei saa.

Täpne ülevaade toetusõigustest isikute lõikes on olemas PRIA kodulehel.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised