Esimene kvartal oli piimasektorile edukas

Tänavu esimeses kvartalis suurenes piimatoodang võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 10% võrra. Aastaga on kasvanud nii lehmade arv kui tootlikkus, selgub põllumajandussektori I kvartali ülevaatest.

Piima kokkuost suurenes aastaga 9% võrra. Piima kokkuostuhind, 400 EUR/tonni kohta, oli 18% kõrgem kui mullu esimeses kvartalis. 

Lihasektoris olid kokkuostuhinnad veidi madalamad kui mullu samal ajal – veiselihal 3% ja sealihal 2%. Samas suurenes I kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 18% võrra muna- ning 4% võrra tapaloomade ja –lindude tootmine. 

Viimaste aastate I kvartali andmete võrdlus näitab, et kolmandat aastat on suurenenud nii veise- kui linnulihatoodang. Tänavuse I kvartali linnulihatoodang oli aga rekordiline, ületades viimase viie aasta kõiki kvartaleid. Lamba- ja kitselihatoodang jäi I kvartalis aga viimase viie aasta madalaimaks, üheks põhjuseks lammaste kokkuostu oluline vähenemine.

Põllumajandussaaduste tootjahinnaindeks kasvas I kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,4% ning põllumajandussaaduste tootmisvahendite ostuhinnaindeks langes 3,2%.

Vaata lähemalt:SIIT:  

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised