MAK 2007-2013 toel sai teoks 23 000 investeeringuprojekti

Aastatel 2007-2013 on põllumajanduses, toidutööstuses ja muus maaettevõtluses teoks saanud 23 000 investeeringuprojekti.

„Maaelu arengukava 2007-2013 on täitnud peamised toidusektori ja maapiirkondade arengule ning keskkonnahoiule seatud eesmärgid,“ ütles Põllumajandusministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti. „Näiteks, toetuste abil on ehitatud või kaasajastatud üle 300 loomakasvatusehitise ja suur osa põllumaast on tänaseks keskkonnasõbralikult või mahedalt majandatud.“

Asekantsleri sõnul selgub maaelu arengu abiga tehtud investeeringute täpsem majanduslik mõju lähiaastatega. „Kuid juba praegu võime näha näiteks Eesti piimatootmise kiiret kasvu, mis mullu oli koguni Euroopa Liidu kiireim,“ sõnas Lemetti.

Tänaseks on maaelu arengukava 2007-2013 raames põllumajandustootjatele, muudele maaettevõtjatele, külaseltsidele ja kohaliku elu edendajatele toetusi välja makstud enam kui 861 miljoni euro ulatuses. Kokku toetati MAK-i kaudu maaelu jätkusuutlikkust ja konkurentsivõime tõstmist 20 meetme raames, kogueelarvega 935 miljonit eurot. 

• Seirekomisjoni varasemad aruanded

• Maaelu arengukava aastateks 2014-2020

Põllumajanduse ja maaelu arengu meetmeid rahastatakse Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja kaasfinantseeritakse Eesti riigi eelarvest.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised