Kohaliku elu edendamiseks on valitud üle 7000 projekti

Kohalikud tegevusgrupid on LEADER-meetme raames valinud rahastamiseks enam kui 7000 projekti, millest suurima osa on ellu viinud vabaühendused, selgub Eesti maaelu arengukava 2007-2013 seirearuandest.

Praeguseks ellu viidud ja veel valmivatest MAK 2007-2013 LEADER-projektidest 70% moodustavad vabaühenduste, 22% ettevõtjate ja 8% kohalike omavalitsuste projektid:

• Leader-meetme projektitoetust on saanud kokku 1560 ettevõtjat:

• 62% ettevõtjatest on teinud Leader-meetme toel ühe projekti

• 27% ettevõtjatest kaks projekti

• 9% ettevõtjatest on saanud toetust kolmele Leader projektile

• Koostööprojekte on ellu viidud 57

• Töökohti on loodud üle 300

LEADER-meetmele seitsmeks aastaks seatud eesmärgid on seirearuande kohaselt täidetud või isegi ületatud. Näiteks ellu viidud koostööprojektide arv on eesmärki ületanud 43% võrra, kavandatud töökohtade arv on ületatud neljakordselt. 

Eestis alustati laiemas ulatuses LEADER-lähenemise rakendamisega juba 2006.aastal. Maaelu arengukava 2007-2013 LEADER-meetme kaudu on kasutatud ca 10% MAKi eelarvevahenditest, mis teeb keskmiselt aastas ligi 13 miljonit eurot kohalike tegevusgruppide osalusel jaotatavaid toetusi.

Eestis tegutseb praegu kokku 26 kohalikku tegevusgruppi, kes katavad 99,9% maapiirkonnast.

Põllumajanduse ja maaelu arengu meetmeid rahastatakse Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ja kaas-finantseeritakse Eesti riigi eelarvest.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised