Neljapäeval, 25. septembril algab Tartus, Eesti Maaülikoolis juba neljandat aastat toimuv keskkonnafoorum Rohevik. Sellel aastal on teemaks „Biomajandus. Metsanduse ja põllumajanduse väärtusahelad“. Eksperdid Eestist, Rootsist ja Soomest pakuvad välja lahendusi, kuidas avastada uut biomassi, leida uudseid biomassi kasutusviise ning seeläbi suurendada ettevõtluse läbilöögivõimet.
„Innovatsioon sünnib biomajanduses valdkondade kokkupuutekohtades. Seal, kus metsandus kohtub kalandusega, meditsiin kalandusega, põllumajandus meremajandusega jne. Seal luuakse uued tooted ja võimalused ressursside, sealhulgas energia, kokkuhoiuks,“ selgitab Madis Tilga Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindusest, üks Roheviku korraldajatest.
Biomajanduse juurutamiseks on võtmetähtsusega on sobivate eelduste ja kontaktvõrgustike loomine ettevõtjate, teadlaste ja poliitikute vahel.
Rohevik 2014 avab Tartus teemasid:
Artikkel jätkub pärast reklaami
• Mis on biomajandus, millest oodatakse tulu nii majandusele kui ka keskkonnale?
• Mis majanduslikku kasu ettevõte biomajandusest saab?
• Millised on biomajanduse senised edulood?
• Millised on tulevikutrendid biomajanduses?
Päevakava ja ekspertide tutvustuse leiab Roheviku kodulehelt:
www.rohevik.ee
Roheviku Tartu foorumi “Biomajandus. Metsanduse ja põllumajanduse väärtusahelad” eestvedajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis. Kaaskorraldajad on Eesti Maaülikool, Tartu Teaduspark, Tartu linn ja Tartumaa Omavalitsuste Liit.
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.