Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 20. jaanuar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Sulling ja Murakas Jaapanis jõudnud piimatoodete müügileppele lähedale 

Täna kohtus väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling koos E-Piima ja piimaliidu juhatuse esimehe Jaanus Murakaga Jaapani suurkorporatsiooni Marubeni toiduainete valdkonna juhtidega.

Ministeeriumi teatel püütakse nendega kokkuleppele jõuda Eesti piimatoodete ekspordis ja Sullingu sõnul on nad jõudnud reaalsetele tulemustele väga lähedale.

"Läbirääkimiste eesmärk on olnud leida Eesti piimatoodetele uus püsiv eksporditurg ning Jaapan on olnud meie sihtmärk," ütles Sulling, kelle sõnul on Marubeni korporatsiooniga Eestil varasemast koostööst head sidemed ning see on läbirääkimiste protsessi oluliselt kiirendanud. „Alustasime läbirääkimisi Marubeni kontserniga septembris, nende esindajad on käinud tutvumas Eesti piimatööstustega, jäänud meie toodete kvaliteediga rahule ning tänaseks oleme jõudnud reaalsetele tulemustele väga lähedale,“ kommenteeris Anne Sulling.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas kohtub sel nädala Tokios ja Osakas ka lõppostjatega, kes on huvitatud nii Eesti juustu kui ka demineraliseeritud vadakupulbri ostmisest. „Eesti piimatöösturid on otsinud mitu kuud uusi turge ja see tegevus jätkub. Loodan väga, et kui ühel ettevõttel õnnestub Jaapanis kanda kinnitada, on teistel juba lihtsam sellele turule jõuda,“ märkis Jaanus Murakas. „E-Piim on valmis Jaapanisse müüma 5000 tonni juustu aastas ja sama suure koguse vadakupulbrit,“ täpsustas Murakas piimatoodete potentsiaalseid koguseid.

Marubeni Corporation on Jaapani vanimaid kontserne, mille käive oli viimasel majandusaastal 132,4 mld USA dollarit ja puhaskasum 2 mld USA dollarit. Marubenil on kokku 120 esindust rohkem kui 65 riigis. Korporatsioon tegutseb 12 erinevas tööstussektoris, alates toiduainetetööstusest ja lõpetades energeetika- ja metallitööstusega.

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling on Jaapanis selle nädala lõpuni. Minister Anne Sulling kohtub Tokios Jaapani rahandusministeeriumi aseministri Isshu Sugawaraga, Jaapani majanduse-, kaubanduse- ja tööstuse aseministri Daishiro Yamagiwaga, parlamendi asevälisministri Kazuyuki Nakanega ning Jaapani-Eesti parlamendirühma esindajatega. Samuti on kavas kohtumised mitme Jaapani suurkorporatsiooniga. Ministrit saadab äridelegatsioon, kuhu kuuluvad Transiidikeskus, EVR Cargo, Codeborne, Ericsson, Tallinna Lennujaam, E-Piim, Molycorp Silmet ja Chemi-Pharm. Kohtumistel osaleb ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht Hanno Tomberg.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616