Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 23. jaanuar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eesti piimatöösturid on valmis 25% juustutoodangust müüma Jaapanisse

Jaapanis visiidil viibiva väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sullingu sõnul on Eesti jõudnud lähedale võimalusele müüa osa juustutoodangust Jaapani turule.

„Marubeni korporatsioon, kelle kaudu Eesti piimatöösturid loodavad Jaapani turule jõuda, hindab kõrgelt Eesti piimatööstuste kvaliteeti ja näeb siin suurt potentsiaali. Jaapani visiidi käigus on mitu suurt sammu edasi astutud ning nüüd on jäänud kokku leppida veel detailides,“ ütles väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling.

Eesti Piimaliidu ja E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas on Jaapanis külastanud mitmeid Marubeni kliente ning andnud ülevaate Eesti piimaturust. „Jaapanis äri alustamiseks tuleb teha palju eeltööd, millega oleme viimased viis kuud väga aktiivselt tegelenud. Visiidi käigus oleme jõudnud kokkulepeteni saata Jaapanisse juustu proovipartiid,“ ütles Jaanus Murakas. „Eesti töösturid on valmis Jaapanisse müüma kuni 25% juustutoodangust, praegu täpsustatakse koguseid ja hindu,“ lisas ta.

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ütles, et Eesti Piimaliidu liikmed on Jaapani suunal teinud algusest peale väga head koostööd ning arvestanud Jaapani turu eripäradega. „Jaapani turule minek võib võtta mitu aastat, kuid tänu meie senisele heale koostööle Marubeni korporatsiooniga on Eesti piimatöösturitel olnud võimalus läbirääkimistega tavapärasest märksa kiiremini edasi liikuda, juba mõne kuuga on jõutud tehingutele üsna lähedale,“ märkis Sulling.

Nii minister Anne Sulling kui Jaanus Murakas tõid välja, et kui Jaapani ettevõtetega õnnestub kokkuleppele jõuda, on Eesti leidnud endale pikaajalise ja lojaalse partneri.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616