Autor: Rainer Saad • 11. veebruar 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Börs: Helenius võlakirjadega hädas

Joakim Heleniusele kuuluv Trigon Agri A/S tahab pikendada praeguste võlakirjade tähtaega, kuna geopoliitiline olukord Ukrainas raskendab ettevõtte võimalusi laenu õigeks ajaks tagasi maksta.

Trigon Agri võlakirjad aeguvad selle aasta 29. juunil ning seetõttu on ettevõte kutsunud 26. veebruaril kokku võlakirjainvestorite koosoleku. Ettevõtte teatel on praeguseks jõutud kokkuleppele võlakirjaomanikega, kes esindavad 38% 350 miljoni Rootsi krooni suurusest võlakohustusest.

Trigon Agri tõi pressiteates välja, et Venemaal ja Eestis toimuv loobumisstrateegia on jäänud toppama. „Loobumisstrateegia eesmärk on toota tulu, et maksta ringluses olevate võlakirjade eest. Viimase paari kvartali jooksul on seda eesmärki aeglustanud poliitiline ja sõjaline olukord Ukrainas ja sealtkaudu ka Venemaal. Kuigi see pole põhjustanud mingeid füüsilisi häireid ettevõtte tegevuses, on paratamatult raskem müüa põhitegevusega mitteseotud varasid praeguses keskkonnas,“ kirjutas ettevõte.

Uue ettepaneku järgi pikendatakse praeguste võlakirjade tähtaega 2017. aasta 31. augustini ning aastane intressimäär jäetakse praegusele tasemele, milleks on 11%.

Trigon Agri võttis nelja aasta pikkuse 350 miljoni Rootsi krooni suuruse laenu 2011. aasta juunis, et osta juurde põllumaad ning vajalikke seadmeid. Trigon Agri tegevjuht Ülo Adamson ütles siis, et on rahul võlakirjaoksjoni tulemustega ning võlakirju ostis rohkem kui 70 investorit.

Trigon Agri võlakirjainvestorite hulka kuuluvad praeguse seisuga fondid Alfred Berg Kapitalforvaltnin, Sparinvest ja SEB Fund Services.

Trigoni aktsia on kukkunud 2008. aasta 21 krooni tipust tänaseks 97%, 0,72 öörile. Aastaga on aktsia langenud 70%.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616