Helenius on raskustes Trigon Agri üks suuraktsionär

Trigon Agri A/S suurimate aktsionäride seas on ka ettevõtte kaks insaiderit – ettevõtte nõukogu esimees Joakim Helenius ja nõukogu liige Pertti Laine.

Trigon Agri aktsial pole pärast 2008. aasta tippu jõudmist hästi läinud ning see on kaotanud 97% oma väärtusest. Aastaga on aktsia hind langenud 70%, 73 öörini.

Bloombergi andmetel kuulub Heleniusele 10,4 miljonit aktsiat ehk 8,04 protsendili suurune osalus. Lainele kuulub 8,8 miljonit aktsiat ehk 6,8 protsendiline osalus. Heleniuse osaluse väärtuseks on tänast aktsiahinda arvestades 7 661 665 Rootsi krooni ehk 810 423 eurot.

6. veebruaril teatas Trigon Agri, et tahab pikendada praeguste võlakirjade tähtaega, kuna geopoliitiline olukord Ukrainas raskendab ettevõtte võimalusi laenu õigeks ajaks tagasi maksta.

Trigon Agri võlakirjad aeguvad selle aasta 29. juunil ning seetõttu on ettevõte kutsunud 26. veebruaril kokku võlakirjainvestorite koosoleku. Ettevõtte teatel on praeguseks jõutud kokkuleppele võlakirjaomanikega, kes esindavad 38% 350 miljoni Rootsi krooni suurusest võlakohustusest.

 

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised