Kas sertifitseeritud seemne kasutamisel saab põllumees suuremat eurotoetust?

Uurisime Põllumajandusministeeriumi asjatundjatelt kuidas siis asi täpselt on.

Uurisime Põllumajandusministeeriumi asjatundjatelt kuidas siis asi täpselt on.

Mahepõllumajanduse büroo juhataja Marika Ruberg:
"Mahepõllumajanduse toetuse raames makstakse 20% kõrgemat toetust hektari kohta mahepõllumajandusliku sertifitseeritud teraviljaseemnega külvatud maale ja maale, kus on kasutatud sertifitseeritud maheseemnekartulit. Toetatakse otseselt küll sertifitseeritud seemne kasutamist, aga kaudselt ka sertifitseeritud seemne tootmist."

Põllumajanduskeskkonna büroo juhataja Katrin Rannik:
"Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse ühe nõudena tuleb kasutada 15% teraviljade külvipinnast  sertifitseeritud teraviljaseemet. Mais ja tatar ning teravilja segu muude põllumajanduskultuuridega (va teraviljade segu) ei lähe selle nõude täitmisel arvesse. Juhime tähelepanu, et nõudes arvestatakse vaid nö. traditsioonilisi teravilju, mitte teraks kasvatatavat rapsi ja kaunvilja. Lisaks on keskkonnasõbraliku majandamise toetuses toetusõiguslikud põldtunnustatud heintaimedest söödakultuuride tootmiseks kasutatavad põllud.
Sertifitseeritud seemne kasutamist nõutakse loomulikult ka kohalikku sorti taimede kasvatamise toetuses. Kohalikku sorti taimede kasvatamise toetust antakse järgmiste põllumajanduskultuuride kasvatamise eest: talirukis "Sangaste", kartul "Ando", põldhernes "Mehis", põlduba "Jõgeva" ja valge ristik "Jõgeva 4"."

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised