Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul peab aga Eesti riigivalitsus tegema kõik endast oleneva, et hoida vähemalt Saaremaa sigade Aafrika katkust puhas.
„Samme, mida astuda, et Saaremaa katkust puhtana hoida, on mitmeid. Esiteks peab valitsus panema Kuivastusse teedele suured desomatid, mille nii autod kui ka inimesed peaksid läbima enne kui saarele astuvad. Tänaseks on selge, et katk levib väga palju autode ratastega ja inimeste jalanõudega. See oleks esimene samm, mida riigivalitsus saaks teha, et katk ei jõuaks Saaremaale,“ sõnas Keskerakonna juhatuse liige Siret Kotka.
Tema sõnul peab valitsus võtma ka selge seisukoha, et AS Vireeni teenindavad autod ei transpordiks loomseid jäätmeid Saaremaalt mandrile. "On selge, et sellised autod võivad olla ühed võimalikud katku leviku riskiallikad. Seetõttu tuleks lubada Saaremaal loomsete jäätmete matmine seni kuni Eestis levib katk või viia Saaremaale mobiilne põleti Hurikan, mis jääks alaliselt saarele,“ leidis Kotka.
„Senine katku leviku takistamine on olnud täielik farss ja valitsuse sammud on olnud ebapiisavad. Me peame tegema kõik, mis võimalik, et takistada katku liikumist Saaremaale ja Hiiumaale ning piirama seda ka Läänemaal, kus levik on olnud seni väike,“ lõpetas maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.
Seotud lood
Saaremaad külastanud maaeluminister Urmas Kruuse sõnul vähendaks sigade Aafrika katku jõudmise riski Saaremaale, kui igapäevase loomsete jäätmete mandrile transpordi asemel hakatakse maakonna kõiki kohapeal tekkivaid loomseid jäätmeid töötlema mobiilse seapõletiga.
Maaeluminister Urmas Kruuse külastab Saare- ning Hiiumaad, kus räägib sigade Aafrika katku leviku tõkestamisest.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele