Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul peab aga Eesti riigivalitsus tegema kõik endast oleneva, et hoida vähemalt Saaremaa sigade Aafrika katkust puhas.
„Samme, mida astuda, et Saaremaa katkust puhtana hoida, on mitmeid. Esiteks peab valitsus panema Kuivastusse teedele suured desomatid, mille nii autod kui ka inimesed peaksid läbima enne kui saarele astuvad. Tänaseks on selge, et katk levib väga palju autode ratastega ja inimeste jalanõudega. See oleks esimene samm, mida riigivalitsus saaks teha, et katk ei jõuaks Saaremaale,“ sõnas Keskerakonna juhatuse liige Siret Kotka.
Tema sõnul peab valitsus võtma ka selge seisukoha, et AS Vireeni teenindavad autod ei transpordiks loomseid jäätmeid Saaremaalt mandrile. "On selge, et sellised autod võivad olla ühed võimalikud katku leviku riskiallikad. Seetõttu tuleks lubada Saaremaal loomsete jäätmete matmine seni kuni Eestis levib katk või viia Saaremaale mobiilne põleti Hurikan, mis jääks alaliselt saarele,“ leidis Kotka.
„Senine katku leviku takistamine on olnud täielik farss ja valitsuse sammud on olnud ebapiisavad. Me peame tegema kõik, mis võimalik, et takistada katku liikumist Saaremaale ja Hiiumaale ning piirama seda ka Läänemaal, kus levik on olnud seni väike,“ lõpetas maaelukomisjoni aseesimees Siret Kotka.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saaremaad külastanud maaeluminister Urmas Kruuse sõnul vähendaks sigade Aafrika katku jõudmise riski Saaremaale, kui igapäevase loomsete jäätmete mandrile transpordi asemel hakatakse maakonna kõiki kohapeal tekkivaid loomseid jäätmeid töötlema mobiilse seapõletiga.
Maaeluminister Urmas Kruuse külastab Saare- ning Hiiumaad, kus räägib sigade Aafrika katku leviku tõkestamisest.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.