Maaeluminister Urmas Kruuse külastab Saare- ning Hiiumaad, kus räägib sigade Aafrika katku leviku tõkestamisest.
„Alates 1. septembrist hakkavad Eestis kehtima veelgi rangemad bioohutusnõuded seakasvatustele, mis aitavad kaasa seakatku leviku tõkestamisele. Kohtumisel Saare- ja Hiiumaa seakasvatajate, veterinaarametnike ja maavanematega on kõne all ka täiendavad ettevaatusabinõud, kuidas takistada agressiivse taudi levikut saartele,“ rääkis Kruuse. „Seakatku hoiab farmidest eemal vaid bioohutusnõuete range järgimine. Täiendavate nõuetega kooskõlla viimiseks saavad seakasvatajad riigilt taotleda ka PRIA ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu toetust,“ lisas ta.
Lisaks seakatku teemade aruteludele külastab minister ka Saaremaa Piimatööstust.
Seotud lood
Saaremaad külastanud maaeluminister Urmas Kruuse sõnul vähendaks sigade Aafrika katku jõudmise riski Saaremaale, kui igapäevase loomsete jäätmete mandrile transpordi asemel hakatakse maakonna kõiki kohapeal tekkivaid loomseid jäätmeid töötlema mobiilse seapõletiga.
Ametiühingud tunnevad muret seakatku või selle ohu tõttu suletud farmide ja lihatööstusega seotud töötajate võimalike koondamiste pärast ning soovitavad valitsusel sarnaselt Ida-Virumaa koondamistelainetele riskid kaardistada ning valmistada ette plaan selleks, et olukorda varajases staadiumis leevendada.
Loe, mis meetmed pakuvad välja seakatku tõkestamiseks põllumehed.
Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Siret Kotka hinnangul peab aga Eesti riigivalitsus tegema kõik endast oleneva, et hoida vähemalt Saaremaa sigade Aafrika katkust puhas.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.