Riik stabiliseerib sealihaturgu 1,78 miljoni euroga

Valitsus otsustas oma tänasel kabinetiistungil eraldada kuni 1,78 miljonit eurot sealihakonservide kokkuostuks, et stabiliseerida raskustesse sattunud seakasvatust.

„Kavas on osta riigi tegevusvarusse 500 tonni kitsendustega piirkondade (nn III tsoon) seakasvatustest pärit lihast tehtud sealihakonserve, et stabiliseerida turgu ja anda tootjatele aega uue turuolukorraga kohandumiseks,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.

„Meetme abil on kolme kuu jooksul plaanis viia kitsendustega piirkondadest (nn III tsoon) lihatööstustesse ligi 500 siga nädalas,“ rääkis Kruuse. Koos konservide tootmise ja ladustamisega 2016. aasta lõpuni on kulu meetmele kuni 1,782 miljonit eurot ning see kaetakse Vabariigi Valitsuse reservfondist.

Samuti nõustus valitsuskabinet maaeluministri ettepanekuga taotleda Euroopa Komisjonilt Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika turukorralduse erakorralist toetust, mis aitab ühekordse meetmena kompenseerida kitsendustega piirkondade seakasvatajatele kaubanduspiirangutest tingitud hinnalangust. Meetme rakendamiseks on vajalik Euroopa Komisjoni vastavat otsus ja selle käivitumisel tuleb Eesti riigil katta pool kuludest.

Maaeluminister Urmas Kruuse tegi täna valitsuskabineti nõupidamisel ülevaate riigi tegevuste kohta seakasvatussektori raske majandusliku olukorra leevendamiseks.

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised