„Kahepoolsetel kohtumistel Euroopa Komisjoni ametnikega sain kinnitust, et Euroopa Liidu tasandil mõistetakse Venemaa sanktsioonide tõttu eriti keerulisse majanduslikku olukorda sattunud Eesti ja teiste Baltimaade põllumeeste olukorda. Rõõmustab see, et Baltimaade ja Poola ettepanekuid on nii piimanduse kui ka seakasvatuse toetamise kavandamisel selgelt arvestatud,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. Ta tõdes, et põllumeeste olukord on muutunud järjest keerulisemaks kogu Euroopas.
Euroopa Komisjon esitles täna Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite erakorralisel nõukogul Euroopa põllumeestele kavandatavat kokku 500 miljoni euro suurust abipaketti. „Oluline on abipaketi terviklikkus, sest see sisaldab lisaks otsesele finantsabile ka meetmeid, mis on suunatud põllumeeste turujõu suurendamisele ja uute turgude leidmisele. Abipaketi täpsem jaotus riikide vahel selgub ilmselt lähinädalatel,“ lisas Kruuse.
Eesti tõstatas põllumajandus- ja kalandusministrite erakorralisel nõukogul ka sigade Aafrika katku majanduslike mõjude temaatika.
Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus täna Euroopa Komisjoni tervishoiu ja toiduohutuse voliniku Vytenis Andriukaitisega, kellega arutati Baltimaade ja Poola ettepanekuid senisest tõhusamaks ning koordineeritumaks võitluseks sigade Aafrika katkuga. „Rõhutasime, et tsoonide kehtestamine peab olema läbipaistev, põhjendatud ja proportsioonis riskidega. Oluline on ka see, et Euroopa Liidu tasandil käivitataks sigade Aafrika katku puudutavad teadusprojektid,“ selgitas Kruuse.
Samuti kohtus minister Euroopa Komisjoni põllumajandus- ja maaeludirektoraadi juhi Jerzy Bogdan Plewaga, kellega arutati Eesti piimatootjate olukorda.