2015. aasta seisuga oli Euroopas 17240 biogaasijaama, installeeritud elektrilise nimivõimsusega 8339 MW.

- Biogaasijaamade arv Euroopas kasvamas
- Foto: internet
Ainuüksi Saksamaal on põllumajanduslike biogaasijaamade arv kasvanud alates 2010. aastast 2821 jaama võrra, 5905-lt 8726-ni.
Lisaks Saksamaale järgnevad Itaalia, Ühendkuningriik, Prantsusmaa, Šveits, Tšehhi ja Austria. Kogu Euroopas biogaasist toodetud elektrienergiaga on võimalik varustada ühtekokku 14,9 miljonit Euroopa majapidamist.EurObserver’i andmetel toodeti 2014. aastal Euroopas biogaasist 30 TWh ulatuses soojusenergiat. Järgneval pildil on näha, et enim biogaasi toodetakse põllumajanduslikest biogaasijaamadest.

- Enim biogaasi toodetakse põllumajanduslikest biogaasijaamadest
- Foto: Eesti Biogaasi Assotsiatsioon
Joonis 1. Riigid, kus toodetakse enim biogaasi vastavalt jaama tüübile – a) põllumajanduslikel sisenditel töötavad biogaasijaamad; b) reoveepuhastus ja tööstusreovee käitlusjaamad; c) prügilagaasi tootmisel põhinevad jaamad ja d) muud tüüpi jaamad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Möödunud aastal lisandus Euroopa biogaasijaamade nimistusse ühtekokku 827 jaama, mille peamiseks sisendiks olid enamjaolt toiduainetööstuses tekkinud jäätmed.Võrreldes ülemöödunud aastaga tõusis biometaani tootmisjaamade arv Euroopas 23% võrra. Euroopas toodetakse 2015. aasta seisuga biometaani Austrias, Šveitsis, Saksamaal, Taanis, Hispaanias, Soomes, Prantsusmaal, Ungaris, Itaalias, Luksenburgis, Hollandis, Rootsis ja Ühendkuningriigis. Meile kõige lähemal, Soomes, toodeti möödunud aastal 4 miljonit Nm3 biometaani, mis leidis kasutust transpordis läbi 24 tankla. Tasub märkida, et kõik 24 biometaani müüvat tanklat on Soomes avalikud ning varasemalt maksevahendiks olnud tanklaoperaatorite poolt spetsiaalselt väljastatud tanklakaardi olemasolu pole enam vajalik, mis on eriti hea uudis turistidele, kes vajavad Soomes viibides oma autole tankida surugaasi või biometaani.Euroopas on täna 253 ainult biometaanil põhinevat tanklat, 498 tanklat müüvad biometaani segus maagaasiga. Puhtalt surugaasiga varustatud (CNG) tanklaid on 2041.Allikas: Eesti Biogaasi Assotsiatsioon
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.