Maaeluminister kohtub Hiina järelevalveasutuse AQSIQ juhiga

Maaeluminister kohtub Hiina järelevalveasutuse AQS
Maaeluminister kohtub Hiina järelevalveasutuse AQSIQ juhiga

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna Eestis ametlikul visiidil viibiva Hiina Rahvavabariigi järelevalveasutuse (AQSIQ) aseminister Mei Kebaoga.

Kohtumisel on kavas allkirjastada toiduohutuse protokoll piimatoodetele ekspordivõimaluse avamiseks Hiina turule.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on kohtumise peamine eesmärk saavutada kokkulepe Eesti piimatoodetele Hiina turu avamiseks. “Hiina minister on meie järelevalveasutuste vahel mitme aasta vältel toimunud läbirääkimiste ja Eestis kohapeal läbiviidud inspekteerimiste tulemusel kinnitanud valmisolekut piimaprotokolli lõplikuks allkirjastamiseks seekordsel kohtumisel Tallinnas,“ ütles minister Kruuse. „Eesti toodab piima ligi kaks korda üle oma vajaduste ja ülejääv kogus vajab seetõttu pääsu uutele turgudele. Loodame, et protokolli allkirjastamisega saavad ametkondlikud takistused piimatoodete eksportimiseks Hiina kõrvaldatud, kuid kindlasti pakume Eesti ettevõtjatele ka edaspidi kogu võimalikku tuge ametkondlikus suhtlemises Hiina turule pääsemiseks.“

Möödunud aasta 12.–18. septembrini olid Eestis ametlikul visiidil neli Hiina Rahvavabariigi inspektorit, kes hindasid Eesti toidu- ja veterinaarjärelevalve üldist korraldust ja toimimist Veterinaar- ja Toiduametis, VTA kohalikus asutuses, Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis ja Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS-i piimalaboris. Samuti külastati kolme piimatöötlemisettevõtet ja ühte piimafarmi.

Minister Mei Kebaod saadavad visiidil Hiina Rahvavabariigi suursaadik Eestis Qu Zhe, Hiina saatkonna majandusesindaja Wu Yan, järelevalveasutuse AQSIQ õigusosakonna juhataja Xu Xinjian, impordi ja ekspordi büroo asejuht Bai Lu, rahvusvaheliste suhete osakonna asejuht Han Jianping ja teised järelevalveasutuse ning suursaatkonna ametnikud. Eesti poolt osalevad kohtumisel Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron, välissuhete osakonna juhataja Ruve Ðank, Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste ning Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen.

Minister Urmas Kruuse ning Hiina Rahvavabariigi järelevalveasutuse AQSIQ asejuht Mei Kebao kohtusid viimati käesoleva aasta 26. aprillil Pekingis. Hiinas toimunud kohtumisel allkirjastati toiduohutuse protokoll kilu ja räime kohta. 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised