Fotod: Eesti põllumehed Saksamaa suurimal põllupäeval

Fotod: Eesti põllumehed Saksamaa suurimal põllupäe
Fotod: Eesti põllumehed Saksamaa suurimal põllupäeval

Vaatamata kehvadele ilmastikuoludele, osales tänavusel Saksamaa suurimal põllupäeval DLG-Feldtage rekordarv, 22 000, külastajat. Enam kui 2000 neist oli messi külastama tulnud välisriikidest, nende hulgas 50 Eesti põllumeest, kelle messikülastuse korraldas Baltic Agro AS. Mess toimus 14.-16. juunil.

358 eksponenti 18 riigist näitasid põllumeestele taimekasvatuse uusimaid lahendusi, näha sai uusi sorte, uute toodetega väetamis- ja taimekaitsekatseid, taimekasvatuse automaatika- ja infotehnoloogialahendusi jpm. Toimus hulgaliselt igasugu erinevaid seminare ja töötubasid.

"Umbes 22 000 külastajat, neist rohkem kui 2000 välismaalt – see on hea tulemus," ütles DLG Näituste tegevjuht Peter Grothues. „Külalised tulid üle kogu Saksamaa, sealhulgas umbes pooled neist Baierimaalt. Enamik väliskülalisi saabus Austriast, Ðveitsist, Poolast, Venemaalt ja Ukrainast. Aga tuldi ka Brasiiliast, Hiinast ja Soomest.“

Eesti põllumehed on aastaid juba seda messi külastanud, põhjuseks eelkõige see, et sealseid taimekasvatustingimusi saab võrrelda meie tingimustega. Loomulikult on messi üheks magnetiks ka tehnikaala.

Meie põllumeestele olid messil igaks täistunniks korraldanud eestikeelse tõlkega ettekanded BASF, Bayer, Yara, Rapool, Monsanto ja Syngenta.

Vaadati ka kohalikke farme. Külastati Hans Brenneri nisu, maisi ja humala põlde ja Schwendner Anto mullika- ja vasikafarmi, kus kasvamas oli 30 hektaril taliraps, 40 hektaril talinisu, 6 hektaril suvinisu, 23 hektaril talioder ja lisaks kasvatati seal ka hernest, sojauba ning maisi. Külastati veel Bayeri koostööpartneri Herrn Kammermeieri farmi, kus kasvatati põllukulutuure 400 hektaril, millest 170 ha on nisu, 80 ha suhkrupeet, 50 ha kartul ning lisaks kasvatati maisi. Meie põllumeestel õnnestus külastada ka Syngenta innovatsioonikeskust.

Järgmine DLG-Feldtage toimub 12.-14. juuni 2018.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised