Vaatamata kehvadele ilmastikuoludele, osales tänavusel Saksamaa suurimal põllupäeval DLG-Feldtage rekordarv, 22 000, külastajat. Enam kui 2000 neist oli messi külastama tulnud välisriikidest, nende hulgas 50 Eesti põllumeest, kelle messikülastuse korraldas Baltic Agro AS. Mess toimus 14.-16. juunil.

- Fotod: Eesti põllumehed Saksamaa suurimal põllupäeval
- Foto: DLG Feldtage
358 eksponenti 18 riigist näitasid põllumeestele taimekasvatuse uusimaid lahendusi, näha sai uusi sorte, uute toodetega väetamis- ja taimekaitsekatseid, taimekasvatuse automaatika- ja infotehnoloogialahendusi jpm. Toimus hulgaliselt igasugu erinevaid seminare ja töötubasid. Külastati Hans Brenneri nisu, maisi ja humala põlde ja Schwendner Anto mullika- ja vasikafarmi, kus kasvamas oli 30 hektaril taliraps, 40 hektaril talinisu, 6 hektaril suvinisu, 23 hektaril talioder ja lisaks kasvatati seal ka hernest, sojauba ning maisi. Külastati veel Bayeri koostööpartneri Herrn Kammermeieri farmi, kus kasvatati põllukulutuure 400 hektaril, millest 170 ha on nisu, 80 ha suhkrupeet, 50 ha kartul ning lisaks kasvatati maisi. Meie põllumeestel õnnestus külastada ka Syngenta innovatsioonikeskust.
"Umbes 22 000 külastajat, neist rohkem kui 2000 välismaalt – see on hea tulemus," ütles DLG Näituste tegevjuht Peter Grothues. „Külalised tulid üle kogu Saksamaa, sealhulgas umbes pooled neist Baierimaalt. Enamik väliskülalisi saabus Austriast, Šveitsist, Poolast, Venemaalt ja Ukrainast. Aga tuldi ka Brasiiliast, Hiinast ja Soomest.“Eesti põllumehed on aastaid juba seda messi külastanud, põhjuseks eelkõige see, et sealseid taimekasvatustingimusi saab võrrelda meie tingimustega. Loomulikult on messi üheks magnetiks ka tehnikaala.Meie põllumeestele olid messil igaks täistunniks korraldanud eestikeelse tõlkega ettekanded BASF, Bayer, Yara, Rapool, Monsanto ja Syngenta.Vaadati ka kohalikke farme.
Järgmine DLG-Feldtage toimub 12.-14. juuni 2018.
Artikkel jätkub pärast reklaami
DLG
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.