Soorm: SAK ei kao kuhugi

Soorm: SAK ei kao kuhugi  Foto: Äripäev AS

HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm kommenteerib metssigade hetkeolukorda seoses sigade Aafrika katku levimisega.

Nüüdseks levib sigade Aafrika katk (SAK) Eestis juba teist aastat ning paikades, kus seakatk levis juba eelmisel aastal, tuleb endiselt leidusid surnud metssigade näol justkui midagi polekski muutunud. Samas väidavad jahimehed, et metssigu küttida pole ning tegelevad nende lisasöötmise ja metsas oma „karja“ kasvatamisega, tehes seda kolmandate isikute kulul. Metssigade igasugune lisasöötmine tuleb ära keelata. Paradoksaalselt on kuulda, et populatsiooni taastamise nimel rakendatakse jahimeeste seas sanktsioone emiste laskjatele.

Näeme juba teist aastat järjest, et SAK ei kao kuhugi, ei metsast ega farmist, ning selle peatamine nõuab karme otsuseid.Tekib küsimus, et miks antud olukorras ei tee Maaeluministeerium ja Veterinaar- ja Toiduamet ettepanekut metssea nimetamist jahiseaduses väikeulukiks võttes sellega jahimeestelt monopoolse õiguse metssea populatsiooni üle. Lisaks tuleb rõhutada, et praegusel hetkel puudub metssea populatsiooni poputamisel igasugune mõistlik põhjus. Seakatkuga efektiivseks võitlemiseks on äärmiselt oluline, et kõik sektorid teeksid omalt poolt nendest oleneva. Teet Soormjuhatuse esimeesHKScan Estonia AS

Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150