Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 16. september 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Parim mahetootja ja mahetoode selguvad pühapäeval

Parim mahetootja ja mahetoode selguvad pühapäeval
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Pühapäeval, 18. septembril toimuval leivapäeval Eesti Vabaõhumuuseumis selguvad konkursside „Parim mahetootja 2016“ ja „Parim mahetoode 2016“ võitjad. Konkursi eesmärk on innustada maheettevõtjaid ning edendada mahepõllumajandust.

„Konkursiga tunnustame parimaid mahetootjaid ja –tooteid ning tutvustame neid ka laiemale avalikkusele,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Mahetoodete valik on juba päris lai ja konkursile esitati nii igapäevasele toidulauale kuuluvaid tooteid, kui ka pidulikumal puhul pakutavat. Hea meel on, et väiketöötlejad otsivad uusi võimalusi meie kodumaise kvaliteetse mahetooraine väärindamiseks ja leidub ka suuri tavatööstusi, kes endale mahetoote sortimenti on võtnud.“

Parima mahetootja tiitlile kandideerivad:

Mägipõllu talu (FIE), Sander Sarap, Ida-Virumaa - teravilja- ja lihaveisekasvatusOÜ Äntu Mõis, Jüri Sild, Lääne-Virumaa - munakana- ja teraviljakasvatusAiri Külvet (FIE), Airi Külvet, Jõgevamaa - lihaveisekasvatusBioMari OÜ, Kalle Ojanurme, Tartumaa - marjakultuuride kasvatus, marjade ja õunte töötlemineABL Baltic Seeds AS, Torben Skov, Võrumaa - teraviljakasvatus, teravilja seemnekasvatus, lihaveisekasvatusKlarika Hirv (FIE), Klarika ja Helger Hirv, Võrumaa - piimakarja- ja teraviljakasvatusOÜ Mätiku talu, Helga Pikkmets, Pärnumaa - piimakarja- ja teraviljakasvatus

Parima mahetootja ja –toote konkurss toimub seitsmendat korda. Konkursse korraldab Maaeluministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga. Parim mahetoode valitakse koostöös Eesti Kulinaaria Instituudiga.Parima mahetootja ja –toote konkursside võitjad kuulutatakse välja pühapäeval, 18. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis Kolu kõrtsi ees kell 15:00 toimuval auhinnatseremoonial.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751