Eestimaalaste lemmikpiimatoode on juust

Eestimaalaste lemmikpiimatoode on juust
Eestimaalaste lemmikpiimatoode on juust

Maxima jaeketi läbiviidud küsitluses osalenud tarbijad kinnitasid, et nende lemmikumaks piimatooteks on juust.

Tänavuse piimakuu raames uuris Maxima jaekett Facebookis, millised piimatooted lisaks joogipiimale kuuluvad eestimaalaste lemmiktoodete hulka . “Eelistuste pingereas pälvis konkurentsitult esikoha juust – seda toodet nimetas oma lemmikuks tervelt 40% vastajatest. Teiseks lemmikuks osutus jogurt, mis on võitnud ligi 17% vastanud eestimaalase südame. Hapukooreta ei saa kohe kuidagi oma toidulaual läbi umbes 10%, kohupiima ja võita vastavalt 5% ning 3% vastanutest,“ võttis 888 küsitluses osalenud eestimaalase eelistused kokku Maxima Eesti avalike suhete juht Katja Ljubobratets. “Samas 25% inimestest jätsid oma lemmikud välja toomata kinnitades, et nende perede söögilaual on ühtviisi hinnatud kõik piimatooted.“

Eestimaalaste eelistused kajastuvad ka nende ostudes. “Lisaks joogipiimale jõuab toidukorvi kõige rohkem erinevaid juustusid, mida eestimaalased on tänavu ostnud juba ligi 3 800 tonni. Traditsiooniliste fermenteeritud juustude kõrval koguvad aina suuremat populaarsust hallitus-, toor- ja kõvajuustud, mille tarbimine ületab mullust keskmiselt ligi 20% võrra," kinnitas Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen. "Arvestades Eesti inimeste armastust piimatoodete vastu, püüame me pakkuda juba läbi aegade lemmikuteks saanud kaupade kõrval ka midagi uudset, olgu selleks kohalike talunike toodetud maitsestatud valge juust või maailmakuulus sinihallitusjuust."

Maxima Eesti viib oma kauplustes tänavu oktoobris juba viiendat aastat läbi teavituskampaaniat väärtustamaks kohalikke piimatootjaid ja nende tooteid.

Sel aastal  kutsub jaekett ka läbi kodulehe http://www.maxima.ee/piimarekord üles Eesti piimajoomise rekordit püstitama ja pakub oma kauplustes tarbijatele võimalust toetada otse Eesti piimatootjaid, ostes kaupluse kassast  rinnamärgi või külmikumagneti "Joon Eesti piima".

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised