• 06.01.17, 16:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Börs: Piimaturg alustas uut aastat langusega

Nädala börsiuudised: piimaturg alustas uut aastat langusega; Euroopas on kooritud piima pulbri hind tõusnud poole aastaga 30 protsenti; Hiina ostmine piimaturul taandub; USA turg vedas Euroopa nisuhinnad tõusule; nafta hind 18 kuu tipus.
Börs: Piimaturg alustas uut aastat langusega
  • Börs: Piimaturg alustas uut aastat langusega
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Piimaturg alustas uut aastat langusega

Artikkel jätkub pärast reklaami

Artikkel jätkub pärast reklaami

Piimahindade muutus
  • Piimahindade muutus
  • Foto: Äripäev AS
Hiina ostmine taandub

Artikkel jätkub pärast reklaami

kooritud piima pulbri hind
Kooritud piima pulbri hind
  • Kooritud piima pulbri hind
  • Foto: Äripäev AS
Rapsiseemnete hinnad tõusevad edasi

Artikkel jätkub pärast reklaami

rapsiseemnete hind
USA turg vedas Euroopa nisuhinna tõusule

Artikkel jätkub pärast reklaami

Artikkel jätkub pärast reklaami

Nisu hind Cigaco börsisl
  • Nisu hind Cigaco börsisl
  • Foto: Äripäev AS
Teistest toorainetest kallines kakao hind 3,8 protsenti ja robusta kohv lisas 3,5 protsenti. Kummagi tonn maksis reede lõunaks vastavalt 2273 ja 2168 dollarit.
Nafta hind tõusis 18 kuu tippu
Nafta hind tõusis sellel nädalal viimase pooleteise aasta kõrgeima tasemeni, sest Omaan ja Kuveit teatasid tootmismahtude kärpimisest, vahendab Bloomberg.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Brenti toornafta kallines 1,8 protsenti ja WTI lisas 0,6 protsenti. Kummagi barrel maksis reede lõunaks vastavalt 57,38 ja 54,21 dollarit.
Omaani ja Kuveidi esindajad teatasid, et on otsustanud OPECi leppest kinni pidada ning tootmismahte kärpida. Nafta hinna tõusu toetas ka asjaolu, et Hiina tööstusjuhtide indeks tõusis ning andis seega märku, et Hiina nõudlus nafta järele võib lähitulevikus suureneda.
Kuveit on teatanud, et kärbib päevast naftatoodangut 130 000 barreli võrra päevas ehk 2,75 miljoni barrelini. Omaani kärped on mõnevõrra väiksemad, 45 000 barrelit päevas.
“Kui me näeme, et teisedki riigid hakkavad tootmist vähendama, on see turule positiivse tulemusega,” kommenteeris CMC Marketsi analüütik Ric Spooner. “Tulevikus peaks kindlasti aga vaatama seda, kuidas reageerivad asjale kildanafta tootjad.”
Rotterdami bensiini hind tõusis nädalaga 3,3 protsenti 544 dollarini tonnist. Viimaste nädalate tõus on olnud korralik. Kuna kallinemine jõuab Eesti tanklatesse teatava viiteajaga, siis võib oodata bensiinihindade jätkuvat kallinemist.
Bensiini hind
  • Bensiini hind
  • Foto: Äripäev AS
Autor: Mait Kraun, kaasautor

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele