6. jaanuar 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Börs: Piimaturg alustas uut aastat langusega

Börs: Piimaturg alustas uut aastat langusega
Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Nädala börsiuudised: piimaturg alustas uut aastat langusega; Euroopas on kooritud piima pulbri hind tõusnud poole aastaga 30 protsenti; Hiina ostmine piimaturul taandub; USA turg vedas Euroopa nisuhinnad tõusule; nafta hind 18 kuu tipus.

Piimaturg alustas uut aastat langusega

Piimahindade muutus
Foto: Äripäev AS

Hiina ostmine taandub

kooritud piima pulbri hind

Kooritud piima pulbri hind
Foto: Äripäev AS

Rapsiseemnete hinnad tõusevad edasi

rapsiseemnete hind

USA turg vedas Euroopa nisuhinna tõusule

Nisu hind Cigaco börsisl
Foto: Äripäev AS

Teistest toorainetest kallines kakao hind 3,8 protsenti ja robusta kohv lisas 3,5 protsenti. Kummagi tonn maksis reede lõunaks vastavalt 2273 ja 2168 dollarit.

Nafta hind tõusis 18 kuu tippu

Nafta hind tõusis sellel nädalal viimase pooleteise aasta kõrgeima tasemeni, sest Omaan ja Kuveit teatasid tootmismahtude kärpimisest, vahendab Bloomberg.

Brenti toornafta kallines 1,8 protsenti ja WTI lisas 0,6 protsenti. Kummagi barrel maksis reede lõunaks vastavalt 57,38 ja 54,21 dollarit.

Omaani ja Kuveidi esindajad teatasid, et on otsustanud OPECi leppest kinni pidada ning tootmismahte kärpida. Nafta hinna tõusu toetas ka asjaolu, et Hiina tööstusjuhtide indeks tõusis ning andis seega märku, et Hiina nõudlus nafta järele võib lähitulevikus suureneda.

Kuveit on teatanud, et kärbib päevast naftatoodangut 130 000 barreli võrra päevas ehk 2,75 miljoni barrelini. Omaani kärped on mõnevõrra väiksemad, 45 000 barrelit päevas.

“Kui me näeme, et teisedki riigid hakkavad tootmist vähendama, on see turule positiivse tulemusega,” kommenteeris CMC Marketsi analüütik Ric Spooner. “Tulevikus peaks kindlasti aga vaatama seda, kuidas reageerivad asjale kildanafta tootjad.”

Rotterdami bensiini hind tõusis nädalaga 3,3 protsenti 544 dollarini tonnist. Viimaste nädalate tõus on olnud korralik. Kuna kallinemine jõuab Eesti tanklatesse teatava viiteajaga, siis võib oodata bensiinihindade jätkuvat kallinemist.

Bensiini hind
Foto: Äripäev AS

Autor: Mait Kraun, kaasautor

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751