• 14.04.17, 17:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kodumaiste metsataimede maht kasvab

Metsade uuendamine on erametsades üha enam hoogu läinud. See on andnud eestimaistele erataimetootjatele, kellest suuremad on koondunud Eesti Metsataimetootjate Liitu, kindluse metsataimekasvatusse jätkuvalt investeerida.
Kodumaiste metsataimede maht kasvab
  • Kodumaiste metsataimede maht kasvab
  • Foto: Postimees/Scanpix
Kindlust on sisendanud ka RMK väljumine Eesti erametsataimede turult. Juba mõne aasta pärast peaksime jõudma olukorrani, kus ka Eesti erametsi saab uuendada ainult kodumaiste metsapuudega. 
„Tänu heale koostööle erametsasektoriga on Eesti metsataimekasvatajad toodangu mahtu iga-aastaselt suurendanud,“ rääkis Eesti Metsataimetootjate Liidu juhatuse liige, Pärnumaal ka ise taimekasvatusega tegelev Andres Jäärats. Tema sõnul on oluline, et metsaühistud suudavad olla sillaks väikemetsaomanike ja taimlate vahel. „Ühistu selgitab välja oma liikmete taimevajaduse, sõlmib taimetootjaga istikute ostuks lepingu ning toob metsaomanikele taimlast istikud kohale,“ selgitas ta metsaühistute rolli.
mis on mis
Eesti Metsataimetootjate Liit koondab metsataimede kasvatajaid Forestplanter OÜ, OÜ Simmer, Metsapärdi Agro OÜ, Tokoforest OÜ ja Trikamba OÜ, kes toodavad Eesti päritolu algmaterjalist Eesti metsade uuendamiseks sobivaid metsaistikuid.
Kui sel aastal peaks liidu liikmed turustama üle 4 miljoni metsataime, siis kahe aasta pärast võiks nende taimlad anda ligemale 10 miljonit väikest puud. „See on sama erametsade praeguse istutusmahuga,“ selgitas Jäärats. „Kui lisada ka meie liitu mittekuuluvate kasvatajate toodang, siis on importtaim meie metsauuenduses mõne aasta pärast juba haruldus,“ oli taimekasvataja tuleviku suhtes optimistlik.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Uudised
  • 13.04.17, 18:52
Tule metsa istutama!
Öeldake, et iga inimene peab elu jooksul istutama kasvõi ühe puu, et mets säiliks. Selleks, et kõigil eestimaalastel oleks võimalus oma puu kasvama panna, kutsume teid 21. aprillil Valgamaale Tahevale metsaistutuspäevale.
Uudised
  • 11.04.17, 11:06
Metsä Grupi vineeritehas saab EASilt hiigeltoetuse
Valitsus eraldas 2017. aasta riigieelarvest ettevõtluse edendamiseks loodud suurinvestori meetmeks vahendid, et toetada uute, suuremahuliste tootmisinvesteeringute tegemist, sh tehnoloogia soetamist.
Uudised
  • 11.04.17, 10:16
Erametsades pannakse sel aastal kasvama ligikaudu 10 miljonit puud
Prognooside järgi läheneb tänavu erametsadesse istutatavate puude arv 10 miljonile, istutustööd algasid sel aastal erakordselt vara. Metsa istutamise maht erametsades võiks olla suuremgi, kuid metsaomanikke kimbutab istutusmaterjali nappus.
Uudised
  • 13.04.17, 19:04
Miljarditehast ei saa teha isolatsioonis, seda peab tegema erinevaid osapooli kaasates
12. aprillil Eesti Maaülikoolis toimunud infopäeval kohtusid Suur-Emajõe piirkonda planeeritava miljard eurot maksva puidurafineerimistehase eestvedajad, Tartumaa kohalike omavalitsuste esindajad, keskkonnaühendused, akadeemikud ja tudengid.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele