Pindalatoetuste taotluste esitamise põhiperiood kestab 22. maini, kuid 16. mai südaööks oli PRIAsse laekunud vaid pisut rohkem kui kolmandik eeldatavast taotluste hulgast. Soovitame oma klientidel esitada taotlus esimesel võimalusel.

- PRIA palub põllumeestel pindalatoetuste taotlemisega kiirustada
- Foto: Äripäev AS
Möödunud aastal taotlesid ainuüksi ühtset pindalatoetust 15 387 põllumeest. Sel aastal on kahe nädala jooksul esitatud 5440 taotlust, nendest 90,4% e-PRIA vahendusel.
PRIA tuletab meelde, hektaripõhiste pindalatoetuste ja maaelu arengukava loomatoetuste taotluste tähtaegne esitamine kestab 2.-22. maini. Pärast seda saab taotlusi hilinenult esitada 16. juunini, aga siis vähendatakse toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.
Toetuste vähendamist ei toimu, kui taotlus on 22. maiks ära esitatud ja 16. juunini täiendatakse või muudetakse andmeid juba esitatud taotluses. Seega, kui näiteks taotleja ei ole veel otsustanud, mida ta põllule külvab või ei tea täpseid põldude piire, saab ta siiski juba olemasolevad andmed taotlusele lisada, taotluse 22. maiks ära esitada ja hiljem seda täpsustada. Nii saab vältida toetuse vähendamist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Erandiks on mahetoetus, mida hilinenult taotleda ja hiljem põlde lisada ei saa.
Viimastel päevadel võib taotluse esitamine e-PRIAs muutuda suure andmemahu tõttu aeglasemaks. PRIA soovitab taotlused ära esitada võimalusel enne nädalavahetust, sest puhkepäevadel ei saa vajadusel abi küsida infotelefonil. Teenindusbüroodes võivad taotluste vastuvõtu põhiperioodi lõpus tekkida järjekorrad.
Info toetuste, nendega seotud nõuete ja taotlemise kohta on PRIA kodulehel
www.pria.ee. e-PRIAs on olemas juhised e-teenuste kasutamiseks ja taotluse täitmiseks. Abi saab küsida infotelefonil 7377 679. e-PRIAs taotluste esitamiseks pakuvad tasuta juhendamisteenust ka konsulendid. Juhendamisteenust koordineerib Maaelu Edendamise Sihtasutus, vt
www.pikk.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Yara on formuleerinud YaraVita® tooted kas vesilahuse või suspensioonina, vastavalt sellele, kuidas ja mis aja jooksul on taimedele toiteelemendid vajalikud. Vesilahus tähendab seda, et toiteelemendid on vees juba eelnevalt lahustatud ning seetõttu on nad taimedele koheselt ja kiiremini kättesaadavad. Samas on nende toimeaeg tänu sellele lühem, kui näiteks suspensioonidel.