„Nõmme kinnistu oli kasutusel suvekoduna, ema Rutt on pärit Orava vallast. Isa Aini idee oli kitsed,” meenutab Linda Pajo aega umbes kaheksa aastat tagasi.
„Mõtlesime, et miks ka mitte proovida, kui ei sobi, siis ei ole hilja võtta ette midagi muud.”
„2009. aastal tulime siia, ja kuigi siin ei ole jõge, nagu soovis Ain, on siit kiviviske kaugusel maaliline Hino järv, ja jäimegi. Nüüd on mõnest kitsest, kellelt piima õieti ei saanudki, saanud koos talledega 250pealine kari,” jõuab Kermo Rannamäe meenutustega tänasesse päeva, mil kõik on valmis pidulikuks lindilõikamiseks.
Noored jõudsid kiiresti veendumusele, et edu saab saavutada ainult tõukarjaga. Euroopas kitsefarmides ringi vaadates ning ennast täiendades leiti parim olevat tüüringi kitsed, kes on pealegi kaunid šokolaadivärvilised. Saksamaal on kitsi toomas käidud juba kolmel korral. Mullu septembris toodi tallu suurim partii - 70 kitse.
Praegu toodetakse asjakohase tunnustuse pälvinud talus iga nädal 700-800 liitrit kitsepiima (pastöriseeritud ja pastöriseerimata). Huvitav, et üheks esimeseks, kuhu võeti siinne piim müüki, oli Stockmann, järgnesid Selver, Prisma, Coop ...
„Solaris võttis meiega ise ühendust, et kitsepiima saada,” räägib peremees Kermo Rannamäe.
Koguinvesteering alates niidukitest kuni katuseni on kaks miljonit eurot. Ehitamist ootavad päikeseenergiajaam, töökoda, komposteerimisväljak.