• 28.07.17, 13:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sigade Aafrika katk on Poolas jõudnud neljakümnesse seafarmi

Eile tuvastati Poolas juba nende selle aasta neljakümnes sigade Aafrika katku juhtum kodusigadel. Kui valdavalt levib viirus Poola väikefarmides, siis sel nädalal jõudis taud ka ühte 2000 seaga farmi.
Sigade Aafrika katk on Poolas jõudnud neljakümnesse seafarmi
  • Sigade Aafrika katk on Poolas jõudnud neljakümnesse seafarmi Foto: Postimees/Scanpix
Lätis on sel aastal olnud kolm sigade Aafrika katku puhangut ning Leedus on sel aastal taud jõudnud kümnesse farmi. Eestis on sel aastal olnud kaks sigade Aafrika katku puhangut kodusigadel.
Juunil lõpul jõudis sigade Aafrika katk ka Tšehhisse, kui viirus tuvastati ühel metsseal. Tänaseks on viirus diagnoositud juba 66 Tšehhi metsseal. Eestis on 23. juuli seisuga sel aastal uuritud 6853 metssiga, kellest 532 on olnud sigade Aafrika katkule positiivsed.Viimased nakatumised kodusigadel on juhtunud Eestis aladel, kus metssigade kontsentratsioon on kõrge. „Selleks, et ära hoida kodusigade nakatumist, tuleb loomapidajatel järjepidevalt pöörata tähelepanu bioohutusnõuete rakendamisele, olles nõudlik nii enda kui ka farmi teenindavate isikute suhtes. Oluline on jätkata ka metsigade arvukuse reguleerimist ning hukkunud loomad või nakatunuks osutunud lihakehad nõuetekohaselt kahjutustada. Need sammud aitavad alandada viiruskoormust keskkonnas, mis vähendab oluliselt nakkuse farmi leviku võimalust,“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.„Viirus on enim levinud just Saaremaal ning kuna kõiki lastud sigu tuleb sigade Aafrika katku suhtes uurida ja rümbad kuni laborianalüüside vastuste saabumiseni hoiustada, siis oleme koostöös kohalike jahimeestega lahendusi otsimas.“ Lisaks sellele muudab VTA oma lepingut transpordipartneritega, et Saaremaa jahimehed saaksid kütitud metssigadelt võetud proove saata laborisse ka nädalavahetustel. See tegevus võimaldaks reedel või nädalavahetusel kütitud metssigade verd uurida Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis Tartus juba esmaspäeval ning see vähendaks metssigade hoiustamisvajadust.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 15:47
Corteva Agriscience Inatreq™ Active on Eestis turule lubatud
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele