• 02.08.17, 13:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kust näevad taimekaitsevahendi kasutajad mesilate andmeid?

Määrusega “Taimekaitsevahendi kasutamise ja hoiukoha täpsemad nõuded” on sätestatud, et kui mesinik on teavitanud taimekaitsevahendi kasutajat oma mesila olemasolust, teavitab taimekaitsevahendi kasutaja kavandatavast taimekaitsetööst vähemalt 48 tundi enne taimekaitsevahendiga pritsimise alustamist seda isikut, kelle mesipuud asuvad kuni kahe kilomeetri kaugusel põllust, kus taimekaitsevahendit kavatsetakse kasutada.
Kust näevad taimekaitsevahendi kasutajad mesilate andmeid?
  • Kust näevad taimekaitsevahendi kasutajad mesilate andmeid?
  • Foto: Postimees/Scanpix
Põllumehed, kes kasutavad oma põldudel taimekaitsevahendeid, saavad vaadata mesilate asukohti ning mesiniku kontaktandmeid (kui viimane on nõustunud nende avaldamisega) PRIA avaliku veebikaardi https://kls.pria.ee/kaart/ kaudu.
Vahelehel „Kihid“ tuleb teha märge kihi „Mesilad“ ette (võimalus märke tegemiseks avaneb, kui kaarti suurendada (zoomida) ja kihi nimetus muutub tumedamaks.
Konkreetse mesila andmete vaatamiseks klikkige vastava mesila ikoonil.
Mesilate kaart
  • Mesilate kaart
  • Foto: PRIA
Kõigil mesilasperede omanikel on kohustus mesilad registreerida ja teatada PRIA põllumajandusloomade registrile igal aastal 15. maiks andmed oma mesilasperede kohta, vt rohkem infot kodulehel. Avalikul veebikaardil kajastuvad mesinike endi edastatud andmed ning see kaart on üks võimalus taimekaitsevahendite kasutajatel teada saada, kus mesilasi peetakse.
Allikas: PRIA

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele