Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 2. august 2017

Kust näevad taimekaitsevahendi kasutajad mesilate andmeid?

Kust näevad taimekaitsevahendi kasutajad mesilate andmeid?
Autor: Postimees/Scanpix
Määrusega “Taimekaitsevahendi kasutamise ja hoiukoha täpsemad nõuded” on sätestatud, et kui mesinik on teavitanud taimekaitsevahendi kasutajat oma mesila olemasolust, teavitab taimekaitsevahendi kasutaja kavandatavast taimekaitsetööst vähemalt 48 tundi enne taimekaitsevahendiga pritsimise alustamist seda isikut, kelle mesipuud asuvad kuni kahe kilomeetri kaugusel põllust, kus taimekaitsevahendit kavatsetakse kasutada.

Põllumehed, kes kasutavad oma põldudel taimekaitsevahendeid, saavad vaadata mesilate asukohti ning mesiniku kontaktandmeid (kui viimane on nõustunud nende avaldamisega) PRIA avaliku veebikaardi https://kls.pria.ee/kaart/ kaudu.

Vahelehel „Kihid“ tuleb teha märge kihi „Mesilad“ ette (võimalus märke tegemiseks avaneb, kui kaarti suurendada (zoomida) ja kihi nimetus muutub tumedamaks.

Konkreetse mesila andmete vaatamiseks klikkige vastava mesila ikoonil.

Mesilate kaart
Autor: PRIA

Kõigil mesilasperede omanikel on kohustus mesilad registreerida ja teatada PRIA põllumajandusloomade registrile igal aastal 15. maiks andmed oma mesilasperede kohta, vt rohkem infot kodulehel. Avalikul veebikaardil kajastuvad mesinike endi edastatud andmed ning see kaart on üks võimalus taimekaitsevahendite kasutajatel teada saada, kus mesilasi peetakse.

Allikas: PRIA

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616