Alates uuest aastast saavad Eesti ettevõtted hakata riigilt taotlema biometaani tootmise toetust, mille eesmärk on hoogustada kodumaise ning keskkonnasõbraliku biometaani tarbimist.

- Riik alustab biometaani tootmise toetamist
- Foto: Postimees/Scanpix
Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on toetuse kogusummaks prognoositud ligikaudu 28 miljonit eurot, mis tuleb CO2-kvoodi enampakkumise müügituludest. „Lisaks aitab riik kaasa ka biometaani tanklate rajamisele, et tuua kodumaine kütus inimestele lähemale,“ lisas Simson.
Eesti eesmärk on, et aastaks 2020 moodustab taastuvatest energiaallikatest toodetud kütus kogutarbimisest 10 protsenti, millest biometaani osa oleks ligikaudu kolmandik. Biometaan hakkab konkureerima Eesti turul teiste kütustega ning lõpptarbijale oleks biometaan kättesaadav sama hinnaga kui maagaas.
Biometaani tootjad saavad taotlusi esitada jooksvalt 2018. aasta algusest kuni 2020. aasta 30. novembrini. Toetust hakkab väljastama Elering, kes maksab vastavalt toodetud ja tarbimisse jõudnud biometaani koguse eest otse tootjale.
Lisaks biometaani tootmisele toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 12 biometaani tankimisvõimekusega tankla rajamist kokku 2,23 miljoni euroga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taimede toitumises loeb iga detail – alates mullastiku tasakaalust kuni väetamisõige koguse ja parima ajastuseni. Polar® Fast N 15.5 on eriline lämmastikväetis, mis tagab kiire ja efektiivse toitainete omastamise ning aitab tõsta teravilja saagikust ja saagikvaliteeti, parandades terade proteiinisisaldust.