Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 9. oktoober 2017

Piimandusmuuseumi sihtasutus saab muuseumi pidamiseks kinnistu

Piimandusmuuseumi sihtasutus saab muuseumi pidamiseks kinnistu
Autor: Postimees/Scanpix
Maaeluministeeriumi ettepanekul otsustas valitsus tänasel istungil Eesti Piimandusmuuseumi kinnistu Järvamaal anda tasuta Imavere vallale.

Imavere Vallavolikogu asutas kaks nädalat tagasi sihtasutuse Eesti Piimandusmuuseum, mis Maaeluministeeriumi ja Imavere vallavalitsuse sõlmitud heatahte lepingu kohaselt jätkab muuseumi pidamist ning ministeerium annab vallale valitsuse nõusolekul tasuta muuseumi kasutuses oleva kinnistu.

„Kuna tegemist on piirkondlikult olulise kultuuriasutusega, mille puhul peaks otsustus- ja juhtimistasand olema kohapeal, soovis Imavere vallavalitsus Eesti Piimandusmuuseumist teha valla hallatava asutuse. Ka meie oleme kindlad, et valla huvi muuseumit pidada on tõsine ja Maaeluministeerium toetab Imavere püüdlusi,“ selgitas muuseumi omandi muutust maaeluminister Tarmo Tamm.

Eesti Piimandusmuuseumi direktor Ants Välimäe ütles, et lisaks tavapärase tegevuse jätkamisele, milleks on piimandusajaloo kogumine, uurimine ja eksponeerimine ning aktiivne kodumaise piimatoote tarbimise propageerimine elanikkonna seas, lisandub muuseumile piirkondliku mäluasutuse roll. „Muuseumi jätkamine sihtasutusena annab paindlikuma vormi muuseumi seniste tegevuseesmärkide täitmiseks,“ sõnas Välimäe.

Kuna piimandusmuuseumi pidamiseks loodud sihtasutus võtab üle riigimuuseumi funktsioonid, siis riigimuuseumi tegevus lõpetatakse. Muuseumikogu annab Maaeluministeerium sihtasutusele kasutada.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616