Eesti Erametsaliit jahiseadust osade kaupa ei ava - jahilindude küsimus nõuab selgitustööd ja jahieetikat

Jahiseadust tuleb käsitleda tervikuna koos selle mõjudega kõigile osapooltele.  Foto: Postimees/Scanpix

Eesti Erametsaliit ei toeta jahiseaduse üksikmuudatusi nagu on seda teinud Eesti Ornitoloogiaühing rahvaalgatus.ee lehel.

Praegune EOÜ ettepanek jahiseaduse muutmiseks ei ole kooskõlas osapoolte vahel saavutatud kompromissiga 2013. aastal vastuvõetud jahiseaduse suhtes ja tooks kaasa kogu seaduse revideerimise uue kokkuleppe saavutamiseks.

Jahiseadus peab tagama põhimõtted, et oleks tagatud maaomanike liigsete kahjustuste vältimine või nende ilmnemisel kahjustuste hüvitamine, milleks muuhulgas on ka maaomaniku õigus väikeulukijahi korraldamiseks.

„Ebaeetilise jahi piiramiseks ei ole vajadust asuda esimeses järjekorras seadust muutma, vaid tuleb teha selgitustööd ja pidada kinni jahinduse heast tavast,“ sõnas liidu juhatuse esimees Mikk Link.

Lisaks juhime tähelepanu, et edaspidi tuleb kindlasti nii otseselt ja oluliselt maaomanike puudutavatesse aruteludesse kaasata maaomanike esindaja kohe algusest peale, erinevalt näiteks 24.10.2017 toimunud Riigikogu keskkonnakomisjoni istungist kuhu maaomanike esindajaid ei kaasatud.

Eesti Erametsaliit on valmis igakülgselt kaasa mõtlema mõistlike lahenduste leidmisel. Rõhutame veelkord, et jahiseadust tuleb käsitleda tervikuna koos selle mõjudega kõigile osapooltele.

Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150