„Loomulikult on see väga suur au iga loomaarsti jaoks,“ rääkis tänavune parim loomaarst Arvo Viltrop. „Tavaliselt on auhind läinud praktiseerivatele arstidele, mistõttu oli eriti suur üllatus, et sel aastal osutusin valituks mina“ lisas Viltrop. Parimaks loomaarstiks valiti professor suuresti tema viljaka teadustegevuse eest sigade Aafrika katku (SAK) alal.

- Aasta Loomaarstiks tunnistati maaülikooli professor Arvo Viltrop
- Foto: Eesti Maaülikool
Arvo Viltropi osalusel ning initsiatiivil on teostatud mitmeid olulisi analüüse ja uuringuid haiguse epidemioloogia selgitamiseks ning haigustekitaja jätkuvaks tundmaõppimiseks. „Aktiivne osalemine rahvusvahelistes võrgustikes, koostöö Euroopa juhtivate teadusinstituutide ning Euroopa Toiduohutusametiga on võimaldanud Eesti kogemuse ning teadmised viia ka mujale maailma,“ rääkis Eesti Loomaarstide Ühingu president ja iga-aastase auhinna väljaandja Priit Koppel.
Eesti-siseselt on professor Viltrop andnud olulise panuse haiguse tutvustamisse nii kolleegidest loomaarstidele kui ka ametnikele, loomakasvatajatele, jahimeestele kui ka laiemale avalikkusele.
„Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi poolt soovime eraldi esile tõsta tema rolli laboratooriumi loomahaiguste diagnostika valdkonna ülesehitamisel ning tema jätkuvat koostöö- ja abivalmidust väga erinevate loomahaiguste diagnoosimist puudutavate küsimuste lahendamisel,“ lisas Koppel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.