• 15.12.17, 13:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Avatakse konkurss Bergi innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks

Maaeluministeerium, Otepää Vallavalitsus ja MTÜ Eesti Rukki Selts kuulutavad välja avaliku konkursi krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks. Kandidaate saab esitada kuni 15. jaanuarini 2018.
Avatakse konkurss Bergi innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks
  • Avatakse konkurss Bergi innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks
  • Foto: Meelika Sander-Sõrmus
„Eelmisel aastal alustatud innovatsioonpreemia jagamisega jätkame ka tänavu,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „On oluline tunnustada uuenduslike toodete ja teenuste loojaid, kes aitavad maamajanduse arengule kaasa. Usun, et innovaatiliste lahenduste ja praktikate jagamine innustab ka teisi loovamalt mõtlema ning kasu saab kogu põllumajandussektor.“
Konkursile esitatud ettepanekute hindamiskriteeriumiteks on algatuse uuenduslikkus ja leidlikkus, keskkonnasäästlikkus ja majanduslik potentsiaal.
Preemia määratakse isikule, ettevõttele või asutusele, kes on välja töötanud või juurutanud uudse maamajandussektoris või maamajandussektori saaduste töötlemisel rakendatava lahenduse. Maamajanduse all mõeldakse põllumajandust, aiandust, mesindust ning kalamajandust. Preemia suurus on 1000 eurot.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Innovatsioonipreemia kandidaatide esitamise õigus on üksikisikutel ja maamajandussektori erialaorganisatsioonidel, esindusorganisatsioonidel, ettevõtetel ning teadus- ja arendusasutustel.
loe lisaks
Sojaaretajad said esimese Bergi innovatsioonipreemia
Fotod: Bergi nimelise innovatsiooni­preemia pidulik üleandmine Sangastes
Kandidaate saab esitada kuni 15. jaanuarini 2018. Kandidaadi esitamiseks tuleb saata vabas vormis koostatud kirjalik ettepanek meiliaadressile [email protected]. Ettepanek peab sisaldama põhjendust esitatava kandidaadi nominatsioonile ning kandidaadi ja esitaja kontaktandmeid.
Innovatsioonipreemia võitja valib 8-liikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad Maaeluministeeriumi, Eesti Rukki Seltsi, Otepää Vallavalitsuse, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Maaülikooli ning põllumajandus- ja kalandussektori esindajad.
Preemia laureaat kuulutatakse välja ja preemia antakse üle krahv Friedrich G. M. von Bergi sünniaastapäeva nädalal Sangastes.
2017. aasta innovatsioonipreemia omistati Eesti Taimekasvatuse Instituudile sojaoa 'Laulema' aretamise eest. Sordi aretajateks on Maia Raudseping, Enn Kaljo ja Lea Narits.
Loe lisaks: Krahv Freidrich Georg Magnus von Bergi innovatsioonipreemia statuut 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele