Kruuda astub peagi kohtu ette

Kõik on veel hästi. On 20. september, 2007. Oliver Kruuda ja Indrek Rahumaa annavad pressikonverentsi, kus räägivad Tere ja Kalevi omanikuvahetusest. Aktsiad liiguksid Rahumaa juhitud investeerimisfirmale Alta Capital Partners.  Foto: Äripäev AS

Prokuratuur süüdistab endist piimatöösturit Oliver Kruudat maksupettustes ja vale vandumises ning saatis tema kriminaalasja kohtusse, kirjutas Postimees.

Koos Kruudaga astuvad kohtu ette endine Tere nõukogu esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda isiklike finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep, kirjutas Postimees. Prokuratuuri hinnangul aitasid süüdistatavad Kruuda maksukuritegudele kaasa.

Süüdistuse kohtusse saatnud prokuröri Martin Tuuliku sõnul juhtis ja koordineeris skeemi Kruuda, keda aitasid tema lähedased. “See oli ikka suhteliselt õlitatud kaadervärk,“ kommenteeris Tuulik.

Algul olid kahtlustatavate ringis ka AS Tere juriidilise isikuna ja Tere endine pearaamatupidaja Svetlana Svartsova-Štšerbakova, kuid tema pääses süüdistusest, sest tegi prokuratuuriga koostööd ja aitas uurimisele kaasa.

Pääses ka Maag Grupile kuuluv Tere, mis nüüd kuulub Farmi Piimatööstusele, sest pärast toimikutega tutvumist hüvitasid uued omanikud riigile süüaluste maksupettustega tekitatud 382 000eurose kahju.

Loe lähemalt Postimehest.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150