• 07.02.18, 08:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koostöö Euroopa Metsainstituudiga aitab kaasa Eesti metsade kaitsele ja säästvale majandamisele

Riigikogu keskkonnakomisjonis toimunud arutelul vaadati läbi ühinemine Euroopa Metsainstituudi konventsiooniga.
Koostöö Euroopa Metsainstituudiga aitab kaasa Eesti metsade kaitsele ja säästvale majandamisele
  • Koostöö Euroopa Metsainstituudiga aitab kaasa Eesti metsade kaitsele ja säästvale majandamisele Foto: Postimees/Scanpix
Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra rõhutas, et koostöö Euroopa Metsainstituudiga aitab muuhulgas kaasa ka Eesti metsanduse arengukava koostamisele. „Seepärast on oluline, et sellesse protsessi toome ka rahvusvahelise koostöö vormi,“ ütles Vakra.  
Euroopa Metsainstituudi eesmärk on edendada Euroopa metsade kaitset ja säästvat majandamist. Selleks uuritakse kogu Euroopa metsapoliitikat, metsade ökoloogiat, mitmekülgset kasutamist ja tervist ning puidu ja muude metsasaaduste ning -teenuste pakkumist ja nõudlust. Konventsiooniga ühinemine toetab teadmistepõhist metsanduspoliitika kujundamist.
Lepinguosalised riigid on Euroopa Metsainstituudi liikmed. Euroopa Metsainstituut koondab enda alla ka assotsieerunud liikmete võrgustiku ja piirkondlikud bürood. Eesti Maaülikool sai assotsieerunud liikmeks 2003. aastal. Lisaks kuuluvad Euroopa Metsainstituuti ka toetajaliikmed väljaspool Euroopat asuvatest riikidest. Toetajaliikmed ei osale otsustusprotsessis.
Keskkonnakomisjon otsustas saata valitsuse algatatud Euroopa Metsainstituudi konventsiooniga ühinemise seaduse eelnõu (567 SE) Riigikogu täiskogu istungile 7. veebruaril ja tegi ettepaneku esimene lugemine lõpetada.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele