Fotod: Baltic Agro konverents oli osalejate- ja inforohke

Fotod: Baltic Agro konverents oli osalejate- ja in
Fotod: Baltic Agro konverents oli osalejate- ja inforohke

Eile toimus Tartus Maaülikooli Spordihoones aasta suurim põllumajanduskonverents “Eesti põllumajandus 100". Konverentsi, mille korraldas Baltic Agro AS, eesmärgiks oli arutleda teemadel, kuhu on Eestis põllumajandussektor tänaseks jõudnud ning milliseid arenguid on oodata nii siin kui maailmas.

“Eesti põllumees on olnud leidlik, hakkama saaja. Kuna linn tõmbab endiselt inimesi, jääb töökäsi maal paratamatult vähemaks ning ka põllumaad juurde ei tule, peab olema varasemast veel töökam ja leidlikum,” ütles Baltic Agro juhataja Ants Puusta. “Konverentsid on kohtumised, kus saame jagada uusi teadmisi ja oskusi, et Eesti põllumees oleks teadlik ning edumeelne.”

Päeva jooksul võtsid sõna nii Eesti, kui välismaa spetsialistid. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor rääkis laiemalt majandusest, puudutades ka põllumajanduse valdkonda. John Deere’i Euroopa tehnoloogilise innovatsiooni keskuse tehnoloogilise innovatsiooni strateegia üksuse juhataja Thomas Engel tõi kuulajateni põllumajandustehnoloogia arengud ja võimalused. Rabobank’i vanemanalüütik Harry Smit selgitas lahti põllumajanduse olukorra maailmas, rääkides maakasutusest, toodetu müügihindadest ja tootmiskuludest ning kasumist.

Piimanduse arengust Eestis tegi ülevaate Mai Kukk Eesti Piimandusmuuseumist. Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor Ants-Hannes Viira arutles loomakasvatuse väljakutsete teemal.

Konverentsipäeva viimane esineja oli Danish Agro grupi tegevjuht Henning Haahr, kes tutvustas ettevõtet ja rääkis sellest kuidas tegutsevad põllumehed teistes riikides ning milline on nende kogemus.

Oma tervituse oli osalejatele saatnud ka president Arnold Rüütel, kes soovis konverentsil olijaile tulemuslikku mõttevahetust.

Päeva modereeris teleajakirjanik Kristo Elias.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised