Täna, 21. veebruaril toimub Maaeluministeeriumis Eest Vabariigi aastapäeva aktus, kus maaeluminister Tarmo Tamm annab üle ministeeriumi teenetemärgid ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Madis Reinup kuulutab välja 2017. aasta parima piimakarja- ja lihaveisekarjakasvataja.

- Aunimetuse „Parim lihaveisekarjakasvataja“ saajaks on Vallo Kruusimägi
- Foto: Maaelu Edendamise Sihtasutus
Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) algatusel antakse parimatele piimakarjakasvatajatele aunimetust välja juba kaheksateistkümnendat ja parimatele lihaveisekarjakasvatajatele kaheteistkümnendat korda.
2017. aasta aunimetuse „Parim lihaveisekarjakasvataja“ saajaks on Vallo Kruusimägi Nurmetu Charolais OÜst Lääne-Virumaalt. Šarolee tõugu lihaveiste kasvatamist alustati üle nelja aasta tagasi. Farmis loomi hetkel 252.

- Teet Kallakmaa
- Foto: Maaelu Edendamise Sihtasutus
2017. aasta aunimetuse „Parim piimakarjakasvataja“ saajaks on Teet Kallakmaa Metstaguse Agro OÜst Järvamaal. Holsteini piimakarjas aastalehmi 584, keskmine piimatoodang lehma kohta 10788 kg ja piima somaatiliste rakkude arv 137 000.
“Tänastel laureaatidel on pika-ajaline ettevõtluse kogemus. On selge plaan, mida on vaja teha ning võimekus ka seda ellu viia. Selline suhtumine toob edu nii põllumajanduses kui ka ettevõtluses laiemalt.” iseloomustas aunimetuse saajaid MES juhatuse liige Madis Reinup.
Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest. Rohkem infot leiab Maaelu Edendamise Sihtasutuse kodulehelt www.mes.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.