• 26.03.18, 11:40
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tamm: Peame väga oluliseks kõigi seakatku tõrjes osalevate riikide piiriülest koostööd

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb täna, 26. märtsil Poolas sigade Aafrika katku teemalisel konverentsil.
Tamm: kostöö on oluline
  • Tamm: kostöö on oluline
  • Foto: Postimees/Scanpix
„Paraku ei ole sigade Aafrika katk meie metsadest kuskile kadunud ning nakatunud ja ohustatud riikide arv suureneb. Vaid ühiselt haiguse vastu võideldes võime edu loota,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Pean väga oluliseks jõudude ühendamist ka teaduslikus ekspertiisis ning toetan üleeuroopalise sigade Aafrika katku levikut, kontrolli ja muid aspekte puudutavate teadusuuringute võrgustiku töö alustamist.“
Konverentsil arutletakse Kesk- ja Ida- Euroopas leviva sigade Aafrika katku hetkeolukorra üle. Haigusest puudutatud riigid saavad võimaluse jagada oma kogemusi ning teadmisi meetmetest, mida nad kasutavad seakatkuga võitlemiseks. Samuti annavad ennetustegevustest ülevaate riigid, keda katk ohustab. Koos arutletakse tulevikuvõimaluste üle. Riigid ootavad Euroopa Komisjoni toetust ELi liikmesriikidele ja kolmandatele riikidele, et likvideerida sigade Aafrika katk ning leevendada selle haiguse tekitatud majanduslikke tagajärgi.
Konverentsil osalevad ka Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda ning Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja asetäitja Pille Tammemägi.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

Uudised
  • 26.03.18, 11:57
Sigade kastreerimise keeld võib kaasa tuua sigalate sulgemise laine
Ligemale kolmandik Eesti seakasvatajatest on valmis oma tegevuse lõpetama, kui Euroopa Liit peaks loomade heaolu parandamiseks keelustama kultide kirurgilise kastreerimise, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.08.25, 12:57
Tõhus umbrohutõrje talirapsipõldudel: strateegiad ja soovitused uueks hooajaks
Eelmise sügisel külvatud rapsi saagikoristuse järel algab uue hooaja planeerimine. Eduka rapsikasvatuse aluseks on hästi läbimõeldud väetamisstrateegia ja sobiva seemnematerjali valik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele