Priit Puuorg üliedukas Euroopa künnivõistlustel

Priit Puuorg üliedukas Euroopa künnivõistlustel, Kaspar Järvalal 19. koht
Priit Puuorg üliedukas Euroopa künnivõistlustel, Kaspar Järvalal 19. koht

Kaspar Järvala künniklubi esindaja Priit Puuorg saavutas 23.-24. juunil Venemaal Suzdalis peetud Euroopa künnivõistlustel 5. koha. See on Eesti kündjate parim tulemus tiitlivõistlustel.

35. Euroopa künnivõistlustel osales 11 riigist 21 kündjat. Võitis Liam O´Driscoll Iirimaalt, kes kündis Massey Fergusoni traktoriga ja Kvernelandi adraga. Priit Puuorust, kes kündis New Hollandi masina ja Kvernelandi adraga, olid eespool ainult Iirimaa ja Põhja-Iirimaa kündjad – David Wright, James Coulter ja Dan Donnelly. Kaspar Järvala, kes samuti Eestit esindas, saavutas 19. koha.

Varasemalt on Kaspar Järvala kündnud EM-l 2014. aastal. Priit Puuorg võistles EM-il 2016. aastal Šotimaal, kus saavutas 9. koha. Tookord võistles meie noor künnimees tippkündja Roland Coulteri traktori ja adraga, millele eelnes nädalane treening maailma tipu juhendamisel.

Kaspar Järvala künd
Kaspar Järvala künd

Venemaal on oldud künnis edukad. Kehtna künnitiim on neljal korral osalenud Venemaa lahtistel künnivõistlustel. Priit Puuoru parim koht on olnud III koht 2015. aastal. 2016. aastal võitis Kaspar Järvala V lahtistel Venemaa künnivõistlustel esikoha Põhja-Iirimaa esindaja Roland Coulteri ja Inglismaa kündja Mickle Chappeli ees. 2017. aastal jäi ta seal teiseks.

Just kogemuste omandamiseks on Kehtna künnimehed otsinud võimalusi välisvõistlustel osalemiseks. Tehnikafirmas Rodnas OÜ töötavad mehed on aktiivsed ka Eesti künnivõistlustel nii kündjate kui korraldajatena.

 

Heino Laiapea
Kaspar Järvala künniklubi

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised