Euroopa Mesilaste Nädalal räägiti põllumajandussektori võimalustest mesilasi kaitsta.

- Brüsselis arutleti mesindusteemadel
- Foto: Pixabay
26.-28. juunil Europarlamendis seitsmendat korda toimunud Euroopa Mesilaste nädal (European Bee Week) kandis tänavu pealkirja "Kuidas põllumajandussektor kaitseb mesilasi?".
Kolmepäevase konverentsi korraldas grupp eurosaadikuid koostöös Belgia Liege´i ülikooli ja meesektori katusorgansatsioonidega. Osalesid ka Copa-Cogeca, taimekaitsevahendite tootjate organisatsioon (European Crop Protection Association) ning suhkrupeedikasvatajate liit (CIBE).
Konverentsil räägiti parimatest praktikatest, mida põllumehed saavad mesilaste kaitseks kasutada, uutest tehnoloogiatest taimekaitsevahendite riskide vähendamiseks mesilastele, andmekogumise ja -jagamise kasulikkusest mesiniku vaatepunktist. Ürituse raames toimus teadussümpoosion, kus tutvustati EL mesinduse ja keskkonna tervikprogrammi "European Bee Partnership" ning teisi EL ja liikmesriikides käimasolevaid programme, nagu ApisRAM, PoshBee ja EU Pollinators Initiative. Eraldi sessioon oli pühendatud noorte mesinike muredele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.