Alates 1. augustist tuleb vedelkütuse seaduse muudatuse tõttu registreerida mahutid, milles hoitakse või ladustatakse kütust, tuletab meelde maksu- ja tolliamet.

- MTA: Kütusemahutid tuleb arvele võtta
- Foto: Äripäev AS
Lisaks tekib kütuse käitlejatele kohustus esitada maksuametile andmed kütuse nõuetele vastavuse kohta.
Mahutite registreerimise muudatus puudutab 10 m3 mahuga või suuremaid statsionaarseid mahuteid, milles hoitakse, ladustatakse või kavatsetakse hoida või ladustada alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduses nimetatud kütust. Mahuti omanik peab mahutiga seotud andmeid ise värskendama ja vastavuses hoidma.
Mahuti omanik peab esitama järgmised andmed:
Artikkel jätkub pärast reklaami
1) maaüksuse aadress, millel mahuti paikneb;2) mahuti omaniku nimi ja registri- või isikukood või viimase puudumise korral sünniaeg;3) mahuti asendiplaani number selle olemasolu korral;4) mahuti maht;5) märge, kas mahuti asub maa all;6) märge, kas maapealne mahuti on ujuva kaanega või ilma;7) märge selle kohta, kas mahuti on kasutuses;8) mahuti kasutusotstarve;9) kui mahuti omanik ei ole selle valdaja, siis valdaja nimi koos isiku- või registrikoodiga.
Mahuteid, mis on tehnilise järelevalve infosüsteemis varem registreeritud, uuesti registreerima ei pea.
Kütusemahutite registreerimise kohustus aitab tagada kütusesektoris võrdsemad konkurentsitingimused ning tõkestada kütuse käitlemisega seotud pettusi.
Alates tuleva aasta 1. veebruarist tuleb kütuse müügiga tegelevatel ettevõtetel hakata kütuse käitlemise andmekogusse kandma ka andmeid kütuse laoarvestuse ning müügitehingute kohta, lisab maksuamet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.