Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 3. september 2018

BASF sõlmis Bayeri köögiviljaseemnete ettevõtte omandamise lepingu

BASF omandas Bayeri köögiviljaseemnete ettevõtte
Autor: Postimees/Scanpix
BASF sõlmis 16. augustil Bayeri üleilmse köögiviljaseemnete ettevõtte omandamise lepingu, ettevõte tegutseb peamiselt kaubamärgi Nunhems® all.

Tehing lisab BASF-i tootevalikusse tunnustatud ja suurepäraste ärisaavutustega kaubamärgi. Omandatud ettevõte hõlmab 24 põllukultuuri ja ligikaudu 2600 sorti. See tehing hõlmab ka väljakujunenud ning põhjalikke teadus- ja arendustegevuse ning sordiaretussüsteeme, kuhu kuulub üle 100 ainulaadse aretusprogrammi rohkem kui 15 põllukultuuri jaoks.

Köögiviljaseemnete ettevõtte lisamine suurendab BASF-i globaalset pakkumist põllumajandusettevõtetele. See tugevdab BASF-i seemneplatvormi ning täiendab hiljuti laiendatud põllumajanduslahenduste valikut, mis hõlmab seemneid ja tunnuseid, keemilisi ja bioloogilisi taimekaitsevahendeid, tooteid mullaharimise tõhustamiseks, taimetervise parandamiseks ja kahjuritõrjeks ning digitaalseid põllumajanduslahendusi.

Lepingu sõlmimine viib BASF-i jaoks lõpule Bayeri eri ettevõtete ja varade omandamise, mille 2017. aasta kombineeritud müük oli 2,2 miljardit eurot ja mille viimane loovutas Monsanto omandamise kontekstis. Kogu tehingu eest tasuti rahas kokku 7,6 miljardit eurot ja tehingu kohta kehtivad selle sõlmimisel teatud kohandused.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751