Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 4. oktoober 2018

Pärnus avati Metsä Woodi uus kasevineeritehas

Pärnus avati Metsä Woodi uus kasevineeritehas
Autor: Metsä Wood
Eile, 3.10.2018 avati Metsä Groupi puittoodetele spetsialiseerunud Metsä Woodi uus Pärnu kasevineeritehas. Ametlikul avamistseremoonial pidasid tervituskõne Eesti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist ja Metsä Groupi peadirektor Ilkka Hämälä. Metsä Woodi 55 miljoni eurone investeering Pärnu kasevineeritehasesse on vastuseks kasevineeri kasvavale nõudlusele maailmaturul.

Investeering Pärnu tehasesse on Metsä Woodi jaoks strateegiliselt tähtis panus kasevineerist toodetesse. Kasevineeri kasutatakse peamiselt ehitus- ja transporditööstuses, mis on seoses süveneva linnastumisega üleilmselt kasvanud.

„Metsä Woodi investeering on üks suuremaid välisinvesteeringuid, mis viimastel aastatel Eestisse tehtud on. Oluline on, et investeeritakse väljapoole Tallinna,” sõnas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist. Metsä Woodi uue vineeritehase investeeringu kogumaht on ca 55 miljonit eurot. Selle investeeringu Eestisse jõudmisele aitas kaasa ka EAS suurettevõtte toetusega 2miljoni euro ulatuses, et luua Pärnumaale 200 uut töökohta. „Me soovime välisinvestorile pakkuda head majanduskliimat ja nutikat tööjõudu, kes saab konkurentsivõimelist palka. Soome ettevõtja otsus ehitada tehas Eestisse näitab meie ettevõtluskeskkonna kõrget usaldusväärsust ja inimeste kompetentsi,” ütles Tammist.

 Minister lisas, et riikide konkurents kõrgema lisandväärtusega välisinvesteeringute saamiseks on tihe. “Soovin tunnustada EASi välisinvesteeringute keskuse ning maakondlike arenduskeskuste regionaalsete investorkonsultantide tööd, kelle järjepideva tegevuse tulemus see investeering on. Iga ettevõte, mille tegevus on suunatud puidust saadava lisandväärtuse tõstmisele, on Eestile väga kasulik ja vajalik.

„Oleme Metsä Woodis tootmisefektiivsuse strateegia elluviimise nimel viis aastat pühendunult tööd teinud. Pärnu kasevineeritehase avamine on sobivaks kulminatsiooniks ettevõttes läbi viidud 100 miljoni eurosele investeeringute programmile, mille tulemusel paraneb meie toodete kõrge kvaliteet ja meie konkurentsivõime turul. On tore olla uue alguse tunnistajaks Metsä Woodi arenguteel,“ ütles peadirektor Ilkka Hämälä oma avamiskõnes.

Pärnu kasevineeritehase tootmisvõimsus on 50 000 kuupmeetrit aastas, mis tähendab 30 000 kuupmeetri lisandumist Metsä Woodi kogu tootmisvõimsusele. Täisvõimsusel tööle hakates saab tehases tööd umbes 200 inimest. Kasvav tööstusharu pakub huvi ka tööturul ning tehasesse on leitud väga motiveeritud ja arenemisvõimeline meeskond, mida suurendatakse järk-järgult.

Pärnu kasevineeritehase tootmisvõimsus on 50 000 kuupmeetrit aastas
Autor: Metsä Wood

Pärnu kasevineeritehases kasutatav tooraine, kasespoon, valmistatakse Kesk-Soomes Äänikoskis. Spooniks kasutatav puit hangitakse Soomest, peamiselt Metsä Groupi omanikele kuuluvatest metsadest. Äänikoski spooni- ja Pärnu kasevineeritehas moodustavad tööstusliku kompleksi, mille mõlemad osad peavad koos sujuvalt toimima. Pärnu tehase täisvõimsus on plaanis saavutada 2019. aasta jooksul. 

Pärnu kasevineeritehase ehitustööd algasid 2017. aasta aprillis ning lõpetati käesoleva aasta kevadel. Tehase ehitas kohalik ettevõte Nordecon AS. Tootmistegevus tehases algas ametlikult 27.8.2018. Tehase olulisemad seadmed tarnisid Soome ettevõtted Raute Oyj ja Pinomatic Oy.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751