Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 12. november 2018

Ester Tuiksoo: jätkakem Eesti toidu väärtustamist

Ester Tuiksoo: jätkakem Eesti toidu väärtustamist
Autor: Postimees/Scanpix
Ester Tuiksoo oli põllumajandusministrina ametis kahe valitsuse ajal, ajavahemikul 05.04.2004 kuni 05.04.2007, kokku 1097 töist päeva. Uurisime, millised on tema muljed ametis oldud ajast ja mida ta soovib täna öelda Maaeluministeeriumi rahvale juubeli puhul.

„Minu ministriks oleku aega jäi kindlasti üks väga oluline kuupäev - 1.mai 2004 - Eesti liitumine Euroopa Liiduga. Minu eelkäijad ja ministeeriumi inimesed olid eelnevalt põllumajanduse, maaelu ja ka kalanduse valdkonnad edukalt liitumiseks ette valmistanud ja Eesti võiski saada Euroopa Liidu liikmesriigiks. Sellel ajal laienes liit kümne liikme võrra,“ meenutas Tuiksoo.

Kodumaine toit peab olema prioriteet. „Koos heade kolleegidega panime aluse Eesti toidu väärtustamisele. See tegevus elab oma erinevatel viisidel tänaseni ja seda algatust on ülihea meenutada. Eelnvalt olime koos kolleegidega Eesti Põllumajandus- Kaubanduskojast loonud sakslaste eeskujul kvaliteedi ja päritolumärgid „Tunnustatud Eesti Maitse“.

Ester Tuiksoo soovib palju õnne ja püsimist Maaeluministeeriumile ja kõigile seal töötavatele ja töötanud inimestele. „Tänastele Maaeluministeeriumi töötajatele soovin maaelu, põllumajanduse, kalanduse, toiduainetetööstuse väärtustamist nii Eestis kui Euroopas. Ja hoidkem Eestimaist toidutootjat!“

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751