Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 21. detsember 2018

Põuane suvi teeb kärpeid eestlaste jõululaual

Kapsas
Autor: Meelika Sander-Sõrmus
Vihmavaese ja kuuma suve tõttu jäi Eesti talunike kapsasaak oodatust kõhnemaks ja purki jõudis ligi viiendiku võrra vähem prae- ja mulgikapsast ning kapsasuppi kui planeeritud.

Põltsamaal jäi tänavu põuase suve tõttu purki panemata üle 100 tonni kapsast. Kuna põud puudutas suuremat osa Euroopast, on kapsast vähe ka mujal ja enne järgmist sügist võib kapsas sootuks müügilt kaduda.

“Meil ei jäänud ükski hoidis tegemata, aga kõiki tooteid valmistasime natuke vähem kui nõudlust olnuks,” rääkis Orkla Eesti toitude ja jookide valdkonna turundusdirektor Marek Viilol. “Ebatavaliselt soe ja vihmavaene suvi soosis küll kodumaal puhkamist, aga mitte köögivilja kasvatamist. Mõned viljad, näiteks kõrvits, jõudsid sügisvihmaga plaanile järele kasvada, aga kapsasaak jäi kehvaks kogu Euroopas. Kuna enne uut sügist kapsast kusagilt juurde ei tule, siis teeme ka kapsasupi tootmises väikeseid korrektuure ja ilmselt valime laulu- ja tantsupeo osalejate toitlustamiseks mõne muu supi,” lisas Viilol.

Põltsamaa toodab kümmet erinevat kapsahoidist, tänavu jõudis esimest korda turule praekapsas meesinepiga. Kõigist purki pandud kapsahoidistest süüakse aasta lõikes enam kui kolmandik ära jõulukuul.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616