Autorid: põllumajandus.ee, Põllumajandus.ee • 31. jaanuar 2019

Selgusid 2018. aasta kõige keskkonna­sõbralikum tegu ja ettevõte

Pilliroogu saab kasutada joogikõrte tootmiseks
Autor: Reuters/Scanpix
Keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutas eile, 30. jaanuaril toimunud galal välja möödunud aasta parimad keskkonda panustajad: 2018. aasta keskkonnateoks nimetati Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise projekt; 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks sai FreshGO OÜ keskkonnahoidliku e-kaubanduse eestvedamise eest.

„Aasta keskkonnateo ja ettevõtte konkursile on ka eelnevatel aastatel esitatud palju tublisid kandidaate, aga seekord oli neid kohe eriti palju. See annab selgesti märku sellest, et meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja väärtustamine muutub meie kõigi igapäevaelus järjest olulisemaks,“ rõõmustas keskkonnaminister Siim Kiisler inimeste keskkonnateadlikkuse üle.

„Eriti suurt rõõmu teeb see, et kandidaate ei olnud mitte üksnes palju, vaid need olid ka üsna võrdväärselt tugevad. Seetõttu ei olnud neist võitjate välja selgitamine kergete killast ülesanne, ent väljavalitud võivad väga uhked olla, et nad on tõesti parimatest parimad,“ tunnustas keskkonnaminister Siim Kiisler aasta keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte laureaate.

Aasta keskkonnateo võitja sai preemiaks 5000 eurot, aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 35 000 euro ulatuses toetada oma ettevõtte edasist keskkonnasõbralikkust. Lisaks üldvõitjatele kuulutati välja rahva lemmikud, tunnustuse saajad ja keskkonnasõbraliku ettevõtte alamkategooriate võitjad.

Keskkonnatunnustuste konkursil on traditsiooniliselt olnud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodushoidvate projektidega. Aasta keskkonnateo kandidaate oli sel aastal 22. Rahvahääletusega valiti neist 10 parimat, kes esitati võitja välja selgitamiseks hindamiskomisjonile. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile kandideeris 23 ettevõtet, kes esitasid kokku 25 ankeeti.

AASTA KESKKONNATEGU 2018

Rahva lemmik -- Natalja Pessotšinskaja projektiga „Narva-Jõesuu metsad“

Tunnustuse saanud keskkonnateod:

Veljo Runnel ja Märt Kose projektiga „Loodusvaatluste maraton“ Huvitava Bioloogia Kool projektiga „Lasteaialaste loodusteadlikkuse suurendamine“ 

AASTA KESKKONNATEGU 2018 VÕITJA-   - MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus projektiga „Laeva jõe taaselustamine ning tõugja ja tuura asustamine“

 AASTA KESKKONNASÕBRALIK ETTEVÕTE 2018 

Rahva lemmik- - Woodbright OÜ

Alamkategooria keskkonnajuhtimine võitja- - Rimi Eesti Food AS

Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus tunnustuse saajad:

Äri ja bioloogilise mitmekesisuse edendamise eest - Pillirookõrs (GReat OÜ)

Äri ja rahvusvahelise koostöö edendamise eest - Aus Design OÜ

Kohaliku keskkonnasõbraliku väikeettevõtluse edendamise eest – FIE Tiit Eensalu

Alamkategooria keskkonnasõbralik toode või teenus võitjad: Roofit Solar Energy OÜ FreshGO OÜ 

Alamakategooria keskkonnasõbralik tootmisprotsess võitja- - PAKRI Teadus- ja Tööstuspark

KESKONNASÕBRALIK ETTEVÕTTE KATEGOORIA ÜLDVÕITJA -- FreshGO OÜ

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751