• 15.11.19, 13:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tootmiskohustusega seotud toetused suurenevad järgmisel aastal 173 000 euro võrra

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõud. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning selle raames on võimalik 2020. aastal taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.
Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis.
  • Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis.
  • Foto: Pixabay
„Uue algatusena oleme näinud ette eraldi toetusskeemi saarte piimatootjatele, et luua neile senisest võrdsemad ja õiglasemad konkurentsitingimused. Edaspidi oleme kavandanud siduda toetustasemed veelgi enam piirkondlike tingimustega, sealhulgas vähemviljakate aladega,“ ütles maaeluminister Mart Järvik. „Kuna puu- ja köögiviljasektoris on täna palju kasutamata potentsiaali ning selleks, et oluliselt suurendada kohalike värskete aiasaaduste tootmist, jätkame ka aiandussektori toetamist,“ lisas Järvik.
Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) 2.⎼21. märtsini. Puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetuse taotlemiseks saab esitada taotluse 2.⎼21. maini. Väikepõllumajandustootjate kavas osalemine jätkub automaatselt, kuid lahkumiseks on vajalik PRIAt teavitada. Täpsemad tingimused on sätestatud toetuste määrustes.
Piimalehma kasvatamise otsetoetuse eelarve on 4,3 miljonit eurot, piimalehma kasvatamise otsetoetusel saartel 1,5 miljonit eurot ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetusel 0,5 miljonit eurot. Väikepõllumajandustootja toetuse summa taotleja kohta on sõltuvalt tema taotletud otsetoetustest kuni 1250 eurot.

Artikkel jätkub pärast reklaami

LOE LISAKS
Eelnõud on leitavad eelnõude infosüsteemist:
2020. aastal antavad tootmiskohustusega seotud otsetoetused ja väikepõllumajandustootja toetus
Piimalehma kasvatamise otsetoetus Saaremaal, Hiiumaal, Muhumaal, Kihnus ja Ruhnus

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 13:37
A.Tammel AS alustas FARESIN elektriliste ja tava-teleskooplaadurite maaletoomist
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele